نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی اکبری اقامه می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: مراسم نماز جمعه این هفته تهران در محل دانشگاه تهران و به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، حجت‌الاسلام علی نوری با اشاره به برگزاری نماز جمعه تهران بعد از بیست ماه وقفه، افزود: مراسم این هفته با تلاوت آیات قرآن کریم و مدیحه‌خوانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه با اشاره به برگزاری نمازجمعه در فضای باز دانشگاه تهران، گفت: مراسم با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری‌ها و ضدعفونی محل برگزاری انجام می‌شود همچنین گروه‌هایی برای واکسیناسیون نمازگزاران در ورودی درهای محل نماز جمعه مستقر می‌شوند.

نوری خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه هر آنچه برای برگزاری سلامت و ایمن نماز جمعه لازم است در نظر گرفته شده است، اما طبق توصیه‌ها همراه داشتن وسایل شخصی برای نمازگزاران خوب و لازم است.

وی با اشاره به اینکه در نماز جمعه این هفته تهران میزبان مهمانان شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی هستیم، گفت: شیخ خالد ملا رییس مجمع اهل سنت عراق سخنران پیش از خطبه‌ها و حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نیز خطیب نماز جمعه این هفته تهران هستند.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، گرامیداشت یاد و نام شهدای انفجارهای اخیر نماز جمعه در افغانستان را از موضوعات نماز جمعه تهران بیان کرد و افزود: در این مراسم همچنین میزبان نمازگزاران افغانستانی هستیم که برای مداوا به ایران اعزام شدند.

نوری تصریح کرد: در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته همچنین از مدال‌آوران طلایی رقابت‌های جهانی کشتی تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به توقف بیست ماهه نماز جمعه تهران به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، گفت: از این هفته در ۸۹۱ پایگاه نماز جمعه کشور مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یادآور شد: به دلیل تقارن با هفته وحدت و میلاد رسول گرامی اسلام (ص) با اجرای سرودهای زنده‌ای از ورودی درها میزبانی خوبی از مهمانان رقم می‌خورد.

نوری افزود: از مسئولان ارشد و مسئولان هر سه قوه دعوت می‌کنیم در آستانه میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام و در هفته وحدت در نماز وحدت بخش جمعه که قرارگاه ایمان اخلاق و تقواست شرکت کنند و از برکات نماز جمعه و خطبه‌ها برخوردار شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha