مرحله پایانی انتخابی جام ملت‌های آسیا به طور متمرکز برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، آخرین مرحله انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا از فرمت سنتی رفت و برگشت خارج شده و به طور دوره‌ای در ورزشگاه‌های متمرکز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کمیته اجرایی ای‌اف‌سی پس از در نظر گرفتن چالش‌های موجود مرتبط با پاندمی کووید-۱۹ و همچنین اولویت‌بخشی به سلامت و تندرستی تمام افراد دخیل در این مرحله از رقابت‌ها که ورودی معتبرترین تورنمنت ملی قاره کهن محسوب می شود، تصمیم مذکور را اتخاذ کرد.

جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا از ۱۶ ژوئن تا ۱۶ جولای ۲۰۲۳ به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد.

براساس توافق صورت گرفته، سه هفته مسابقات هشتم، یازدهم و چهاردهم ژوئن ۲۰۲۲ برگزار شده و ای‌اف‌سی فرآیند ارائه و دریافت پیشنهادهای تمامی فدراسیون‌های عضو را به منظور میزبانی از این مرحله از رقابت‌ها، متعاقبا اعلام خواهد کرد.

درست مشابه فرآیند پیشنهاددهی برای تمامی مسابقات متمرکز ای‌اف‌سی در سال۲۰۲۱، به منظور حصول اطمینان از اعمال بالاترین پروتکل‌ها و استانداردهای بهداشتی و امنیتی، طیف وسیعی از پیش‌نیازها و الزامات در دستور کار قرار خواهد گرفت.

از جمله این الزامات می‌توان به حداقل جابجایی و محدودیت‌های قرنطینه برای تمامی تیم‌های شرکت‌کننده، سهولت ارتباطات پروازی به کشور میزبان، شرایط بهداشتی و درمانی این کشور، ورزشگاه‌های کافی برای سازماندهی بازی‌ها و از همه مهم‌تر تست اجباری کووید-۱۹ برای تمامی بازیکنان و مقامات به محض ورود به کشور میزبان و در جریان برگزاری مسابقات مطابق راهنمای ارائه شده از سوی مقامات کنترل بیماری‌های عفونی ای‌اف‌سی اشاره کرد.

برنامه جدید بازها در صورت نیاز مطابق با مقررات مسابقات قابل تغییر و اصلاح است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha