کاپیتان تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ: به دنبال قهرمانی در امارات نیستیم

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان گفت: تاکنون نتایج خوبی از مسابقات کاپ آزاد دبی کسب کردیم اما هدف ما کسب تجربه و آماده شدن برای رقابت‌های آسیایی است و به دنبال قهرمانی نیستیم.

اعظم سنایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهریور سال گذشته نخستین انتخابی تیم ملی برگزار شد و از بین آنها ۳۰ بازیکن انتخاب شدند. از آن زمان تاکنون یک جلسه در هفته تمرین می‌کنیم و حتی مسابقات داخلی هم یک هفته در میان برای زنان و مردان در قالب اردوها برپا می‌شود.

وی افزود: تیم ملی هاکی روی یخ زنان تنها در مسابقات داخلی دسته‌جات آزاد کشور در اسفند ماه شرکت کرد و تاکنون هیچ تجربه بین المللی نداشته است و برای اولین بار در مسابقات کاپ دبی حضور یافته است و باید خود را برای چلنج کاپ آسیا فیلیپین آماده کند.

کاپیتان تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان عنوان کرد: بیشتر بازیکنان هاکی روی یخ زنان، بازیکنان این‌لاین هاکی بودند و ذهنیتی از مسابقات هاکی روی یخ نداشتند اما بزرگترین دستاورد حضور بازیکنان در مسابقات کاپ دبی، آشنایی آنها با فضای رقابت‌های هاکی روی یخ است.

وی ادامه داد: در رقابت‌های اینلاین هاکی در دو نیمه ۲۰ دقیقه‌ای بازی می‌کنیم اما در مسابقات هاکی روی یخ در سه نیمه ۲۰ دقیقه‌ای بازی خواهیم کرد. هرچند اختلاف کوچکی است اما بازی‌ها و سطح تیم‌های شرکت کننده با تیم‌های حاضر در این‌لاین هاکی آسیا متفاوت است.  

سنایی یادآور شد: در مسابقات کاپ دبی با امارات و روسیه بازی کردیم که بازیکنان ماهر و قدمت زیادی دارند. تیم ملی هاکی روی یخ زنان تنها یکسال و نیم است که در این عرصه فعالیت می‌کند اما ملی‌پوشان بسیار توانمند هستند. این رشته در روسیه بسیار پیشرفته است و بازیکنان دسته هفت و هشت روس بهتر از ما هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نتایج خوبی از این مسابقات کسب کردیم و امیدوارم با دست پر از این رقابت‌ها برگردیم. هدف ما قطعا قهرمانی نیست اما باید از این موقعیت استفاده کنیم تا برای حضور در رقابت‌های آسیایی تجربه بدست بیاوریم و در این رقابت‌ها خود را نشان دهیم.  

کاپیتان تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ با اشاره به اینکه به شدت آینده خوبی در انتظار این رشته در ایران است، گفت: هاکی روی یخ به شدت در ایران متقاضی دارد و هر روز می‌بینیم که علاقمندان زیادی با انگیزه بسیار از رده سنی چهار تا ۳۰ سال وارد این عرصه می‌شوند. حمایت مالی و رسانه‌ای باعث شده تا همه زنان بدانند که می‌توانند وارد این رشته شوند. این رویکرد در این ورزش وجود دارد که این ورزش برای زنان مناسب نیست زیرا مقداری خشن است اما اینگونه نیست و شناخت لازم نسبت به هاکی روی یخ شکل گرفته است. همین سبب شده تا خیلی‌ها وارد این رشته شوند.

 تیم‌های ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان و مردان ایران در مسابقات کاپ آزاد دبی شرکت کرده‌اند.

این رقابت‌ها با حضور ۱۰ تیم معتبر از کشورهای صاحب نام از ۲۵ مهر تا اول آبان‌ماه در حال برگزاری است. حضور تیم‌های ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان و مردان در این مسابقات در راستای آماده‌سازی ملی‌پوشان جهت اعزام به مسابقات جام جهانی قرقیزستان و کاپ آسیایی فیلیپین است.

مسابقات جهانی قرقیزستان اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان در دومین روز از مسابقات باشگاهی دبی به مصاف روسیه و امارات رفت.

ملی‌پوشان در نخستین دیدار با نتیجه چهار بر یک مغلوب روسیه شدند اما دومین دیدار خود را با برتری چهار بر صفر برابر امارات به پایان رساندند و در نهایت به فینال این رقابت‌ها راه یافتند.

ملی‌پوشان فردا باید در مرحله نهایی به مصاف روسیه در پیست یخ دبی‌مال بروند تا تکلیف قهرمان این مسابقات مشخص شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha