نبیه بری تعدیل قانون انتخابات پارلمانی لبنان را امضا کرد

تهران-ایرنا- «نبیه بری » رئیس پارلمان لبنان تعدیل قانون انتخابات این کشور را امضا کرد و آن را به « نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان ارجاع داد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبکه المنار، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان امروز قانونی با هدف اصلاح قانون انتخاب نمایندگان پارلمان این کشور را امضا کرد.

رئیس پارلمان لبنان پس از امضای قانون تعدیل انتخابات پارلمانی، آن را با قید فوریت تصویب و مطابق بند اول ماده 56 قانون اساسی به میقاتی ارجاع داد.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی دو هفته پیش خود بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در موعد مقرر تأکید کرده و گفته بود که "اکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه گروه‌ها و احزاب لبنانی خواستار تعویق برگزاری انتخابات پارلمانی باشند، وجود ندارد".

«سید حسن نصرالله» افزود: در خارج از کشور فرصت برابر برای نامزدی یا تبلیغات انتخاباتی یا رای گیری آزادنه به ویژه برای حزب الله فراهم نیست.

وی تصریح کرده بود: ما تلاش زیادی برای تعدیل سن رای دادن در قانون اساسی و کاهش آن به ۱۸ سال کرده‌ایم، اما متاسفانه اغلب فراکسیون ها به جزء حزب الله و امل و برخی نمایندگان، مخالف تغییر سن رای دادن هستند.

۲۷ ماه مارس سال آینده میلادی (هفتم فروردین ۱۴۰۱) موعد برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان تعیین شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha