ثبت‌نام متقاضیان جهش تولید مسکن در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ثبت‌نام متقاضیان جهش تولید مسکن در استان از امروز ۲۸ مهر همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

عطاء اله اکبری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: متقاضیان یک ماه فرصت دارند تا در سامانه جدید به آدرس saman.mrud.ir مراجعه و نام نویسی کنند.

وی تصریح کرد: طرح جهش مسکن که بطور عمده دهک‌های یک تا چهار جامعه را در بر می‌گیرد مهمترین هدف آن برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون مسکن در سال است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این دوره که نخستین مرحله نام‌نویسی قانون جهش تولید مسکن است در شهرهایی که تاکنون امکان تامین زمین وجود نداشت و شرایط ساخت پروژه‌ها مهیا شده ثبت‌نام آغاز می شود.
وی عدم استفاده از امکانات دولتی و تسهیلات یارانه‌ای زمین و مسکن، نداشتن مالکیت خصوصی، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت اخیر در شهر مورد تقاضای مسکن را از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان در  این طرح عنوان کرد.
اکبری تاکید کرد: ساخت واحدهای مسکونی جدید در این طرح به‌صورت تقاضا محور است و در صورت وجود متقاضی واحدهای مسکونی ساخته می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha