فرماندار جوانرود: پیوست پدافند غیرعامل در اجرای هر پروژه ای ضروری است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندارجوانرود با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل گفت: پیوست پدافند غیرعامل برای اجرای هر پروژه ای در این شهرستان ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رستگار یوسفی روز چهارشنبه در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان جوانرود با تاکید بر ضرورت وجود نگاه پدافندی در تصمیم گیری و برنامه ریزی های سازمانی افزود: پدافندغیرعامل تبیین کننده بسیاری از روش ها و راه ها برای مقابله با تهدیدات است تا بتوانیم نسبت به مصون سازی اقدامات و فرآیندها اقدام کنیم.

وی اظهارداشت: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقداماتی است که منجر به افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، پایداری ملی و تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل در مدیریت بحران در مقابل تهدیدات دشمن می باشد و از این رو شناخت نقاط ضعف و قوت‌ و شناسایی تهدیدات در حوزه کاری و برنامه ریزی مدون برای به حداقل رساندن نقاط آسیب پذیر، مهمترین برنامه پدافند غیر عامل است.

فرماندار جوانرود آموزش مدارس را دروازه اصلی فرهنگ سازی پدافند غیرعامل دانست و خاطرنشان کرد: از آنجا که جامعه نیازمند پیشگیری است و پدافند غیرعامل، خود بنیان و اساس این پیشگیری بوده این موضوع باید به صورت یک فرهنگ در سطوح مختلف جامعه نهادینه شود و باید از ابتدا در کنار آموزش‌ های تحصیلی، آموزش این موارد به دانش ‌آموزان نیز مد نظر باشد که با اجرای برنامه‌های موثر در فضاهای آموزشی و همین‌طور دستگاه‌های اجرایی، به تبیین اهمیت این موضوع پرداخته شود.

یوسفی آمادگی و توانمندسازی شهروندان در برابر بلایای طبیعی را یکی از راهکارهای نهادینه شدن پدافند غیرعامل عنوان کرد و یادآور شد: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان در برابر تهدیدات و نظارت بر رعایت اصول پدافندی در اجرای طرح های عمرانی از مهترین وظایف اعضای کمیته پدافند غیرعامل است.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha