۳۰۰  تن خوراک دام به مناطق زلزله زده اندیکا ارسال شد

اهواز - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت : ۳۰۰ تن خوراک دام به ارزش ۶ میلیارد ریال به مناطق زلزله زده اندیکا ارسال شد تا رایگان بین عشایر دامدار منطقه توزیع شود.

سیدهدایت الله موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : این مقدار خوراک دام توسط اتحادیه تعاونی عشایری کشور ، استان و صندوق توسعه ملی با همکاری شرکت خوراک دام اهواز تهیه و ارسال شده است .

وی همچنین از اختصاص چهار میلیارد ریال برای مرمت راههای عشایری منطقه زلزله زده اندیکا خبر داد و گفت: بهسازی راهها نیز توسط سه تیم از ماشین آلات راهسازی این اداره کل در حال انجام است.

مدیرکل امور عشایر خوزستان ادامه داد : ۳۲۰ ورق پلیت و ۱۲۰ قوطی فلزی نیز برای بازسازی جایگاه دام عشایر مناطق زلزله زده امروز تامین و ارسال شد.

وی افزود : ۵۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات چهاردرصد برای پرداخت به عشایر این منطقه اختصاص یافته است .

پنج زمین لرزه در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۹ مهرماه جاری در شهرستان اندیکا با مرکزیت قلعه خواجه رخ داد. بزرگترین این زلزله ها ۵،۷ ریشتر شدت داشت.

به گزارش ایرنا طبق برآورد اعلام شده بر اثر وقوع زمین لرزه های اخیر در شهرستان اندیکا ۹۸۰ واحد مسکونی باید تخریب و بازسازی شوند همچنین یکهزار و ۹۵۰ واحد مسکونی در این منطقه نیز نیاز به بهسازی دارند.

همچنین ۶۰۰ مکان نگهداری دام در این شهرستان که بر اثر زلزله دچار آسیب شدند باید بهسازی شوند.

بر اساس آخرین گزارش زلزله های اخیر پنج هزار میلیارد ریال به شهرستان اندیکا خسارت وارد کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha