۱۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های  خمین موجود است

خمین - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی خمین موجود است و شهروندان این شهرستان از ظرفیت مطلوبی در این زمینه بهره‌مند هستند.

«مهدی ثامنی» روز چهارشنبه در آئین رونمایی از کتاب «فاتح دلها و دژها» در سالن اجتماعات بیت تاریخی امام راحل در خمین، افزود: شهروندان مراجعه کننده به کتابخانه‌ها تعیین می کنند چه نوع کتاب‌هایی در این اماکن قرار بگیرد و سویه مطالعات در چه حوزه‌هایی باشد.
وی ادامه داد: کتابخانه تنها محل امانت و مطالعه کتاب نیست بلکه مکان مباحثه دانش‌آموزان و دانشجویان و حل اختلافات محلی با استفاده از ظرفیت کتابداران است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه در بین نوجوانان، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کشور به‌دلیل کمرنگ شدن فرهنگ مطالعه در حوزه های مختلف است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس پیام‌های بزرگ و مهمی برای جامعه بشری دارد وفرماندهان دوران جنگ تحمیلی ابتدا دل رزمندگان و بسیجیان را تصرف می کردند و سپس به آنان جنگ را آموزش می‌دادند.
حجت الاسلام «عباس دانشی»  ادبیات را یکی از ظرفیت‌ها و تکنیک‌های اقتدار و اعتدال فرهنگ دانست و اظهار داشت: این بیان هرچه هنرمندانه تر، زیباتر و مزین به آرایه های ادبی شود، فراگیرتر است.
امام جمعه خمین نیز در این آئین گفت: پایین بودن سرانه مطالعه در ایران مغایر با آموزه های اسلام است و باید با راهکارهای هدفمند این نقیصه جبران شود.
حجت الاسلام سید «علی حسینی‌پور» افزود: کتاب از ارزشمندترین میراث انسانی و عصاره تمدن‌ها است که نقش عظیمی در ساخت  زندگی بشردر طول تاریخ داشته است.
وی با تجلیل از حضور پرشکوه مردم خمین در آئین تشییع پیکر پاک پاسدار شهید «مهدی مکرمی» اظهار داشت: وصیت‌نامه این شهید بزرگوار باید برای جوانان و نوجوانان تبیین شود.
فرماندار خمین با تاکید بر مستندسازی مکتوب و تصویری از رشادت شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، گفت: اگر در مکتوب کردن وقایع هشت سال دفاع مقدس کوتاهی شود، دشمن  آن را تحریف کرده و با هدف دوری از آرمان‌های اسلامی و آموزه‌های دینی به جامعه تزریق می‌کنند.
«احمد طهرانی» ادامه داد: انتظار می‌رود رونمایی از کتاب دفاع مقدس در مسیر معرفی و ترویج رشادت‌های جوانان هشت سال دفاع مقدس ادامه داشته باشد.

کتاب «فاتح دلها و دژها» زندگینامه مستند سردار شهید «محمدحسین ساعدی» فرمانده گردان روح‌ الله است که به‌ تازگی به قلم محمدجواد مرادی ‌نیا نگاشته شده است.
شهید حسین ساعدی در سال ۱۳۳۹در روستای خلیل‌آباد از توابع شهرستان خمین متولد شد و سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر چهار در حالی که نام «الله» را زمزمه می کرد به دیدار معبود خود شتافت.
خمین به‌عنوان زادگاه امام (ره) در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از یک‌هزار شهید، دو هزار و ۵۰۰ جانباز و ۹۰ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha