بارش پراکنده باران همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که به دنبال نفوذ سامانه ضعیف بارشی و افزایش رطوبت هوا، بارش پراکنده باران برخی از نقاط استان همدان را فرا می گیرد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و سردی نسبی دمای هوا پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در این مدت افزایش نسبی سرعت وزش باد در ساعت های میانی روز به خصوص در مناطق بادخیز استان همدان پیش بینی می شود. 

باقری شکیب عنوان کرد: از روز جمعه سامانه ضعیف بارشی وارد استان همدان می شود و اثر خود را به صورت بارش پراکنده باران باقی می گذارد.

وی ادامه داد: دمای هوای بیشتر نقاط استان همدان تا ۲ روز آینده یک تا سه درجه سانتی گراد کاهش می یابد و موجب سرمای نسبی دمای هوا می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان نوسان دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته را بین ۲ تا ۲۳ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، اسدآباد و نهاوند با ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و همدان و بهار با ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین شهرهای استان بودند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha