۱۵ هزار مگاوات نیروگاه برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد

تهران- ایرنا- شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: ۱۵ هزار مگاوات از نیروگاه‌های کشور مطابق برنامه زمان‌بندی شده و برای تعمیرات اساسی از مدار خارج شد.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، این شرکت اعلام کرد: نیروگاه‌های خارج شده پس از طی شدن زمان تعمیرات سالانه به مدار تولید بازخواهند گشت.

براساس این گزارش میزان ذخیره نیروگاه‌ها حدود یک هزار و ۲۰۰مگاوات گزارش شده و محدودیت استفاده از نیروگاه‌های برق آبی همچنان وجود دارد.

پیش بینی نیاز مصرف برق کشور برای امروز (چهارشنبه) حدود۴۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳۸ هزار و ۱۳۳ مگاوات مصرف شده بود افزایش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

ظرفیت تولید نیروگاه‌ها برای امروز ۴۳ هزار و ۷۰۰ مگاوات پیش بینی شده که نشان می‌دهد مشکلی در تامین برق وجود ندارد.
میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور در روز جاری ۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین زمان  حدود ۳.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، تعمیرات زمان‌بندی شده نیروگاهی یکی از مهم‌ترین گام‌ها در تامین نیازهای برقی کشور است و براین اساس برنامه زمان‌بندی شده تعمیرات نیروگاهی طبق روال هرساله از ابتدای مهر آغاز شده تا نیروگاه‌ها به موقع برای تامین اوج بار تابستان آماده باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha