راههای گسترش تجارت بین ایران و پاکستان بررسی شد

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر «لاهور» بر لزوم برداشتن گام‌های عملی برای تقویت تجارت میان ایران و پاکستان، تسهیل صدور روادید برای تجار کشورمان و تجدید نظر دولت اسلام‌آباد در محدودیت‌های کرونایی به ویژه در بحث همکاری‌های تجاری دوجانبه تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمد رضا ناظری» طی دیدار با «نعمان کبیر» رئیس جدید اتاق بازرگانی و صنعت لاهور آخرین تحولات روابط ایران و پاکستان، همکاری‌های اقتصادی، تجاری و توسعه مراودات مرزی را مورد بررسی قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت پاکستان با تجدید نظر در محدودیت‌های کرونایی این کشور به ویژه در بحث همکاری‌های تجاری، مسیر رفت و آمد بازرگانان به کشورهای یکدیگر و تسریع فعالیت‌های تجاری و مرزی را تسهیل کند.

ناظری با تاکید بر اهمیت ازسرگیری خطوط پروازی میان ایران و پاکستان از جمله از مبدا و مقصد شهر "لاهور" خواستار تسهیل در امر صدور روادید به ویژه برای تجار ایرانی شد.

وی اظهار داشت: تسهیل حمل و نقل و تردد کامیون‌های ایرانی، تسهیلات گمرکی و تعرفه‌ای مرتبط با کالاها و میوه‌های ایرانی مورد درخواست تجار و مردم پاکستان را نیز ضروری دانست.

سرکنسول ایران در لاهور در این نشست با اشاره به تحولات منطقه‌ای، جنایات گروه تروریستی داعش در افغانستان و حملات اخیر به مساجد و شهادت ده‌ها نمازگزار بی دفاع را محکوم کرد.

راههای گسترش تجارت بین ایران و پاکستان بررسی شد

رئیس جدید اتاق بازرگانی و صنعت لاهور با تمجید از تمدن و فرهنگ غنی ایران، مشترکات قوی میان دو کشور همسایه را عامل اساسی برای گسترش همکاری‌ها و توسعه ارتباطات مردمی عنوان کرد.

نعمان کبیر با استقبال از گسترش مراودات مرزی ایران و پاکستان از جمله تاسیس بازارچه‌های مشترک مرزی افزود: حجم فعلی تجارت دو کشور متناسب با ظرفیت‌های واقعی یکدیگر نیست و باید تلاش‌های بیشتری برای افزایش تراز تجاری دوجانبه انجام داد.

وی تاکید کرد: با توجه به کاهش محدودیت‌های کرونایی توسعه بیش از پیش گردشگری میان ایران و پاکستان از جمله گردشگری مذهبی و تبادل هیات‌های بازرگانی و فرهنگی باید در دستور کار دو کشور قرار بگیرد.

گفتنی است، مشاور نخست وزیر پاکستان و سرپرست وزارت بازرگانی این کشور هفته گذشته اعلام کرد: برای شرکت در نشست کمیته مشترک تجاری، پیشبرد طرح بازارچه‌های مرزی و تجارت تهاتر با جمهوری اسلامی ایران، اواسط آبانماه امسال عازم تهران می‌شود.

"عبدالرزاق داود" طی دیدار با هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس، اظهار داشت: بحث تقویت بازارچه‌های مرزی و پیشبرد ابتکار طرف ایرانی برای ترویج تجارت تهاتر میان دو کشور بسیار مهم است و اسلام‌آباد آن را پیگیری می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha