حضور «رآی» در جشنواره معتبر زنان ایتالیا

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «رآی» به کارگردانی سپیده برنجی به بخش مسابقه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی زنان افق های دیگر در ایتالیا راه یافت.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، طبق اعلام رسمی وب‌گاه جشنواره بین‌المللی زنان «افق های دیگر» (Sguardi Altrove International Women's Film Festival) سی ام مهرماه (۲۲ اکتبر) آغازگر بیست و هشتمین دوره برگزاری این رویداد است و تا هشتم آبان (۳۰ اکتبر) ادامه خواهد یافت.

رآی ساخته سپیده برنجی در بخش رقابتی افق های محدود این رویداد معتبر بین المللی به نمایش درمی آید و برای جوایز اصلی در این بخش رقابت می کند. 

در بخش رقابتی افق های محدود که ویژه نمایش آثار کوتاه ساخته فیلمسازان زن است، بیست و یک اثر کوتاه مستند، داستانی و پویانمایی به نمایش درمی آید. این آثار که از دریچه نگاه بیست و یک فیلمساز جوان بین‌المللی خلق شده‌اند، فیلم‌هایی ساده، مبتکر و خلاقه هستند و نگاه نو و متفاوتی به جهان دارند.  

در رآی رایا و دوستانش در مدرسه آشوب به پا می‌کنند. در همین حال، رایا با وجدان خود دست و پنجه نرم می‌کند و می‌کوشد خود و ارزش‌هایش را در پدر و مادرش پیدا کند. رایا که ایمان دارد همیشه راه حلی وجود دارد، قصد دارد در برابر مانعی که مقابلش قد علم کرده، دست به انتخاب بزند. آیا باید دست به دامن جادو شود یا با این موانع چشم در چشم شود؟

نخستین حضور جهانی رآی در بخش مسابقه‌ی شصتمین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان زلین بود و در بخش مسابقه جشنواره‌های شاخصی از جمله چهل و نهمین دوره جشنواره دانشجویی «Sehsüchte» در آلمان، سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان «اله‌کینو» در لهستان، و بیست و پنجمین دوره جشنواره «اشلینگل» در آلمان، بیست و دومین دوره جشنواره زنان سئول در کره جنوبی و نوزدهمین دوره جشنواره جهانی «ایسکیا گلوبال» در ایتالیا به نمایش درآمده است. 

از افتخارات رآی می‌توان به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان دیورسینه از اروگوئه اشاره کرد.

بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی زنان افق های دیگر (Sguardi Altrove International Women's Film Festival)  از ۳۰ مهر تا ۸ آبان (۲۷-۲۲ اکتبر میلادی) در ایتالیا برگزار ‌شد.

رایا قاسم زاده، پیمان نعیمی، دلارام فتحی، نیلوفر صدری، باران رستگار، ری‌را آزادی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

رآی نوشته‌ سپیده برنجی و پیمان نعیمی است و با تهیه کنندگی مشترک سپیده برنجی و مجتبی بیات ساخته شده است. پخش بین‌المللی این فیلم برعهده «شمید فیلم» است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha