طرح سرشماری آزمایشی در بجنورد از اول آبان آغاز می‌شود

بجنورد-ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: طرح سرشماری آزمایشی ثبتی در  شهر بجنورد از اول آبان ماه آغاز می‌شود و امید می رود شهروندان در طول ۲۰ روزه اجرای این طرح با آمارگیران همکاری لازم را داشته باشند.

حسن پارسی پور روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح سرشماری آزمایشی ثبتی در پنج استان شامل اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خوزستان و همدان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح آزمایشی، بخشی از بجنورد(منطقه یک) زیر پوشش طرح سرشماری قرار می گیرد افزود: در این طرح که به شیوه سنتی اجرایی می شود، ۶۲ نفر از آمارگیران با مراجعه به منازل شهروندان، اطلاعات و داده ها را ثبت می کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: آمارگیران آموزش های لازم را برای اجرای این طرح فرا گرفته اند.

پارسی پور گفت: اکنون دستگاه های مختلف بانک اطلاعاتی از جامعه هدف خود را دارند که برای دستیابی به اطلاعات منسجم نیاز است تا این داده ها به صورت متمرکز تهیه شود.

وی با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یک بار انجام می شود افزود: تلاش داریم تا اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن به شیوه غیر سنتی باشد از این رو رویکرد ما از اجرای این طرح آزمایشی، ایجاد آمادگی برای سرشماری سال ۱۴۰۵، صحت‌سنجی داده‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و داده‌های میدانی است. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی افزود: بر این اساس اطلاعات به دست آمده در این طرح آزمایشی، با توجه به بانک‌های داده دستگاه‌های اجرایی مختلف، صحت‌سنجی می‌شود تا میزان پوشش آمار و اطلاعات بانک های اطلاعاتی دستگاه های بدون اجرای عملیات میدانی مشخص شود. 

استان خراسان شمالی بر اساس طرح شماری سال ۹۵، بیش از ۸۶۳ هزار نفر نفر جمعیت دارد که در هشت شهرستان و ۲۴ نقطه شهری ساکن هستند. نرخ رشد جمعیت استان در سال ۹۵ حدود  منفی یازده صدم درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha