نخستین مصوبه سفر هیات دولت سیزدهم به کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شد

یاسوج- ایرنا- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تامین اعتبار ۴۰۰ میلیون دلاری برای اتمام پتروشیمی های دهدشت و گچساران به عنوان نخستین مصوبه سفر هیات دولت سیزدهم به این استان در راستای تکمیل طرحهای نیمه تمام خبر داد.

به گزارش ایرنا ، حشمت الله صمیمی روز چهارشنبه در این باره در جمع رسانه های کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: اجرای این طرح ها به لحاظ منابع مالی مشکل نخواهند داشت به خصوص پتروشیمی گچساران که در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و تحولات مثبتی در منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی حجم سرمایه گذاری پتروشیمی گچساران را ۹۰۰میلیون دلار برشمرد و افزود: این پروژه در سال آینده به بهره برداری می رسد.

صمیمی ابراز داشت: در خصوص پیگیری مشکلات پتروشیمی گچساران نشست های فشرده ای با کارشناسان و مدیران وزارت صمت برگزار شد.

وی ادامه داد: بحث ثبت سفارش و تامین تجهیزات پتروشیمی گچساران با موفقیت انجام شد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: پتروشیمی گچساران یکی از پروژه های مهم کشور است که حجم سرمایه گذاری آن قریب به ۹۰۰میلیون دلار است و انجام این پروژه برای توسعه استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

صمیمی پیشرفت فیزیکی پروژه را ۸۷ درصد برشمرد و افزود: باتوجه به اینکه بخشی از تجهیزات خریداری شده این پتروشیمی در بنادر و گمرکات کشور  وجود داشت، نیاز بود که این تجهیزات با کمترین زمان ممکن به محل اجرای طرح حمل شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه با پیگیری های صورت گرفته شده شاهد سرعت بالایی در تکمیل پروژه خواهیم بود اظهار داشت: با نشست هایی که برگزار شد همه موانع برداشته شده و این پروژه با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه خواهد داد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha