صنایع کوچک خراسان شمالی ۸۰۰ هزار یورو کالا صادر کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست امسال صنایع کوچک و کنسرسیوم‌های فرش و آبنبات استان ۸۰۰ هزار یورو کالا صادر کردند که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال افزایش چشمگیری داشته باشد.

سیاوش وحدت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶۰۰ هزار یورو از این صادرات مربوط به صنایع کوچک و ۲۰۰ هزار یورو نیز میزان صادرات کنسرسیوم های آبنبات و فرش استان بود.

وی از جذب سرمایه گذار خارجی نیز در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این سرمایه گذار در یکی از واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی ۲۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری کرده است.

شناسایی واحدهای مستعد دانش بنیان شدن  

وحدت از شناسایی پنج واحد مستعد برای دانش بنیان شدن در سال جاری خبر داد و افزود: افزون بر این ۲ واحد مستقر در شهرک های صنعتی استان نیز امسال دانش بنیان شده اند.

وی با بیان این که مشوق های ویژه ای نیز به واحدهای صنعتی دانش بنیان تعلق می گیرد افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و شتابدهنده‌های فناوری از ۱۰ درصد مشوق نسبت به کل قرارداد حقوق انتفاع برخوردار می شوند. علاوه بر این می‌توانند قدرالسهم بخش نقدی موضوع قرارداد خود را در مناطق توسعه یافته به میزان ۲۰ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان ۱۰ درصد پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی با اشاره به نقش موثری که نمایشگاه ها در توسعه و ارتقای واحدهای صنعتی دارند خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی با حمایت از ۲۰ واحد صنعتی زمینه حضور آن ها را در نمایشگاه های داخلی و خارجی فراهم کرد.

۳۰درصد از واحد های به بهره برداری رسیده در شهرک های صنعتی خراسان شمالی غذایی و آشامیدنی، ۲۴درصد شیمیایی، ۱۶.۴ درصد فلزی، ۱۲.۸ درصد کانی غیر فلزی و ۷.۵درصد سلولزی، ۵.۳درصد برق و الکترونیک، ۲درصد نساجی و ۲درصد نیز خدماتی است.

خراسان شمالی ۹ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی دارد و از مجموع ۲۸۶ واحد صنعتی و تولیدی موجود در شهرکها و نواحی صنعتی این استان، ۴۰ واحد غیرفعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha