پیشکسوت فوتبال: استاندار جدید به داد ماشین‌سازی تبریز برسد

تبریز-ایرنا- پیشکسوت، مربی و کاپیتان پیشین تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز با اشاره به شرایط بسیار نامناسب این تیم، گفت: استاندار جدید آذربایجان‌شرقی به داد قدیمی ترین تیم شمال غرب کشور برسد چون غیر این مقام مسئول کسی توانایی حل مشکلات را ندارد.

امیر داداش ضیایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن ابراز تاسف و تاثر از وضعیت کنونی تیم ماشین سازی تبریز، افزود: متاسفانه این تیم پرهوادار و مظلوم سال هاست که به دلیل بی کفایتی مسئولان استانی به خصوص مدیرعامل وقت کارخانه در اوایل دهه ۱۳۸۰ همچون بچه یتیم بین افراد مختلف دست به دست می شود و تاکنون در حوزه مدیریتی، سر و سامان درست و محکمی نگرفته است.

وی اظهار داشت: تنها خواسته به حق هواداران، پیشکسوتان، اهالی ورزش و فوتبال دوستان از استاندار جدید آذربایجان شرقی که فردی فرهیخته، کارکشته و ورزش دوست است، رسیدگی سریع و فوری به شرایط مدیریتی باشگاه بزرگ ماشین سازی است تا بلکه پس از سال های سال که مدیران و مسئولان سابق از انجام آن ناتوان بوده اند، نگرانی ها به خط پایان برسد.

داداش ضیایی یکی از دلایل اصلی وضعیت بغرنج تیم ماشین سازی را ورود افراد ناتوان و فاقد هرگونه اهلیت به مدیریت باشگاه اعلام و اضافه کرد: جای تاسف است که امروز کسی عهده دار مدیریت باشگاه شده است که حتی نمی تواند هزینه های معمولی تیم را تامین کند که این امر ناشی از بی توجهی مدیران استانی اعم از استانداری، ورزش و جوانان و هیات فوتبال آذربایجان شرقی است.

وی از استاندار جدید آذربایجان شرقی درخواست کرد تا نسبت به تغییر مدیریت و انتقال امتیاز باشگاه به فرد یا افراد دارای اهلیت اقدام عاجل کند که به گفته وی در این زمینه، اولویت نخست بازگرداندن باشگاه به کارخانه عظیم ماشین سازی است.

داداش ضیایی با اشاره به هزینه های سرسام آور تیم های ورزشی به خصوص در فوتبال، یادآور شد: در شرایط کنونی اقتصادی کشور کسی یا نهادی می تواند اقدام به تیم داری کند که از نظر مالی، مدیریتی و ورزشی از توان بسیار بالایی برخوردار باشد.

سرمربی پیشین ماشین سازی، باخت ۴ بر صفر این تیم مقابل شهرداری همدان در تبریز را مایه تاسف و خجالت هواداران این تیم و فوتبال دوستان خطه آذربایجان توصیف کرد و افزود: اینکه تیم قدیمی تبریز با هزاران هوادار و عاشق دلسوخته مقابل رقبای تازه به دوران رسیده، تن به چنین شکست تحقیرآمیزی بدهد، مایه آبروریزی ورزش آذربایجان است و مدیرانی که هنوز با چنین نتایجی در مسند کارشان هستند، تامل برانگیز است.

داداش ضیایی از عملکرد و موضع گیری های علیرضا اکبرپور، سرمربی کنونی ماشین سازی انتقاد کرد و گفت: مگر کسی که ۲۵ سال در تهران زندگی کرده و همواره در ورزش و فوتبال حضور داشته است، از وضعیت تیم خبر نداشته و از اوضاع مدیریتی و فنی تیم تحت هدایتش بی خبر بوده است که چنین مسئویلت سنگینی را بر عهده گرفت و الان مدعی است چون پنجره بسته است باید از رده های پایه برای بازی اول خود در لیگ دسته اول بهره ببرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پرسش پیشکسوتان و اهالی فوتبال تبریز از اکبرپور این است که چرا در چنین شرایطی قبول مسئولیت کرده و آیا تمامی مشکلات طی چند روز اخیر حادث شده است؛ شما که ۶ ماه است تیم را تمرین می دهید، چرا امروز به فکر مشکلات افتاده اید.

داداش ضیایی اضافه کرد: در هر حال شرایط امروز ماشین سازی به حدی سخت و پیچیده شده است که به جز استاندار کسی نمی تواند این مشکل را حل و فصل کند و بنده به عنوان کوچک ترین عضو این باشگاه که ۲۰ سال از عمر خود را در این تیم سپری کرده و به جز پیراهن سبز این تیم را پیراهنی بر تن نکرده ام، از سردار خرم برای همیشه قدردان خواهم بود.

وی از فوتبال به عنوان مهم ترین و بهترین سرگرمی جوانان و نوجوانان آذربایجانی یاد کرد و با تاکید بر اینکه پرداختن به ورزش قهرمانی یکی از راهکارهای بسیار مهم و تاثیرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی است، یادآور شد: احیای تیم ماشین سازی بدون تردید شور و نشاط را در ورزشگاه ها و خانه های مردم آذربایجان و بین جوانان  این خطه به وجود می آورد که این ارزش و آثار مثبت آن در جامعه به لحاظ ریالی قابل تصور نیست.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با بیش از ۵۲ سال سابقه در ورزش ایران لیگ برتر قصل گذشته را با کسب نتایج بسیار ضعیف و سقوط به دسته یک به پایان رساند و در هفته اول لیگ دسته اول در تبریز با نتیجه ۴ بر ۰ مقابل شهرداری همدان تن به شکست داد.

باشگاه ماشین سازی تبریز به عنوان قدیمی ترین تیم آذربایجان از دهه ۱۳۸۰ که توسط کارخانه سلب مدیریت شد، تاکنون توسط نهادها و افراد مختلف از جمله شهرداری تبریز، اداره کل بازرگانی استان، باشگاه دبیری و هیات فوتبال آذربایجان شرقی اداره شده است که در آخرین مورد امتیاز این باشگاه از حدود سه سال پیش به محمدرضا زنوزی واگذار شد.

امتیاز این باشگاه در اواخر لیگ برتر فصل گذشته پس از کش و قوس های فراوان با اطلاع استانداری، دادگستری و هیات فوتبال آذربایجان شرقی به یونس قربانی، مالک و مدیرعامل کنونی واگذار شد و به رغم قول های رنگارنگ برای سر و سامان دادن به وضعیت باشگاه، به دلیل بدهی های هنگفت پنجره نقل و انتقالاتی این تیم توسط فیفا بسته شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha