روز اراک فرصتی مناسب برای افزایش مسئولیت‌پذیری شهروندان است

اراک - ایرنا - سرپرست شهرداری اراک گفت: روز اراک فرصتی مناسب برای افزایش حس تعلق شهروندی و بهبود مسئولیت‌پذیری مردم در قبال شهرشان است و باید در این راستا همه تلاش‌ها به کار گرفته شود.

«محمد جعفرپور»  در آئین رونمایی از محصولات فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری اراک که روز چهارشنبه در فرهنگسرای این شهر برگزار شد، افزود: روز اراک با هدف گرامیداشت سالروز صدارت امیرکبیر ( ۲۸ مهرماه)، توسط اعضای پنجمی دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک نامگذاری شده و این مهم اقدامی مطلوب و ارزشمند است.

وی بیان کرد: سابقه فرهنگی اراک طولانی است اما سیطره حوزه صنعت بر سایر ظرفیت‌ها سایه افکنده و نیاز است در هفته فرهنگی اراک پتانسیل‌های این کلانشهر در راستای معرفی بیشتر  هویت فرهنگی برجسته شود.

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این آئین گفت: امیرکبیر از شخصیت‌های بزرگ ایران و برخاسته از شهر اراک است که دوران خدمت خود کارهای بزرگی انجام داده است.

«عباس خسروانی» بیان کرد: رویکرد شورای اسلامی ششم در کلانشهر اراک فرهنگی و اجتماعی است و امید می‌رود که در این راستا عملکرد مطلوبی در کارنامه چهارساله‌اش برجای بماند.

خسروانی بیان کرد: انتخاب مناسبت روز اراک از مصوبات شورای عالی استان‌های کشور است که توسط شورای اسلامی این کلانشهر در دوره پنجم فعالیت محقق شده است و استفاده حداکثری از فرصت این هفته فرهنگی  موضوعی است که با جدیت دنبال می‌شود.

در این آئین از پوستر هفته فرهنگی اراک، چند جلد کتاب، کاریکاتور اراک و ترانه «اراک شهر من» رونمایی شد.

۲۸ مهرماه همزمان با سالروز به صدارت رسیدن امیرکبیر به عنوان روز اراک انتخاب شده است و از ۲۸ مهرماه تا چهارم آبان ماه به‌عنوان هفته فرهنگی اراک نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha