نماینده خبرگان رهبری: وحدت واقعی در ایران اسلامی حاکم است

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: وحدت واقعی بین پیروان مذاهب مختلف اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی حاکم است و هر روز این همبستگی بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام عسگر دیرباز روز چهارشنبه در آیین مولودخوانی هفته وحدت در مهاباد افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون وحدت عملی در بین مذاهب مختلف به ویژه شیعه و اهل تسنن کشور حاکم بوده و بزرگان نظام نیز همواره بر اصل وحدت تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری جهان اسلام به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و تفاهم و همدلی نیاز دارد، گفت: در این شرایط هرکس دم از تفرقه بزند، به اسلام خیانت می کند.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به  اینکه تمام سعی دشمنان ایجاد دشمنی و تفرقه بین مسلمانان است، گفت: با وجود تنوع اقوام و مذاهب و ادیان در استان، شاهد وجود تفاهم و آرامش و صمیمیت میان گروه های مختلف هستیم.

حجت الاسلام دیرباز تاکید کرد: همه علمای عامل و آگاه در همه کشور به ویژه در استان با پیروی از منویات بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری از تفرقه دوری می کنند که این وحدت برگرفته از اندیشه بزرگ اسلام است.

فرماندار مهاباد هم در این مراسم گفت: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) برجسته‌ترین نمونه کمال انسانی و شایسته‌ترین الگو برای سعادت بشریت است.

عارف خدرلو ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت افزود: ویژگی های رفتار پیامبر اعظم (ص) با تمام اقشار جامعه خود می تواند کلاس درسی برای مسلمان وجهانیان باشد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام به دنبال تفرقه و اختلاف بین مسلمانان هستند، افزود: با تمسک به قرآن، الگوبرداری از نحوه مدیریت و رفتار پیامبر و با ایجاد وحدت عملی دشمنان اسلام توانایی ایجاد تفرقه و نفوذ در انقلاب اسلامی ایران نخواهند داشت.

به گزارش ایرنا، فاصله زمانی میان ۱۲ ربیع‌الاول که سالروز ولادت پیامبر اسلام (بنابر روایات اهل سنت) تا ۱۷ ربیع الاول (بنابر روایات شیعه) با درایت امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است؛ این اقدام، مسأله‌ای را که شاید می‌توانست عاملی برای تشدید اختلاف میان مسلمانان شیعه و سنی باشد، موجب وحدت آفرینی بیشتر میان مسلمانان کرد.

شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha