نیوزیلند آماده بازگشایی مدارس می شود

تهران- ایرنا - مقامات نیوزیلند همزمان با کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا درشهرهای مختلف این کشور ،برای بازگشایی مدارس آماده می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روزنامه"استریت تایمز" سنگاپور، هرچند تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در نیوزیلند کاهش یافته ولی همچنان روز گذشته در اوکلند تعدادی از مبتلایان به ویروس جهش یافته دلتا ثبت شد که این امر باعث احتیاط مقامات در بازگشایی مدارس شده است.

براساس این گزارش،مقامات نیوزیلند روز گذشته با گزارش ۶۰ مورد جدید  ابتلا به ویروس کرونا، خاطر نشان کردند ۵۶ مورد در شهر « اوکلند » ثبت شده است و بدین ترتیب آمار کلی مبتلایان به این بیماری از آغاز همه گیری در این کشور به ۲ هزار و ۱۵۸ نفر رسید. ۲۸ نفر نیز از ابتدای همه گیری جان خود را از دست دادند و در حال حاضر ۴۳ نفر در بیمارستان تحت درمان می باشند. 

با وجود این امروز کاهش روزانه ابتلا به ویروس در این کشور ثبت شده است. 

نیوزیلند از آغاز این همه گیری برای مدتی طولانی از مناطق بدون ویروس بود اما با گسترش سویه دلتا اواسط ماه اوت  از منطقه صفر ابتلا به ویروس کرونا خارج شد و شهر اوکلند و مناطق اطرافش که حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد تحت تاثیر این ویروس قرار گرفت و با  اعمال محدودیت های سختگیرانه ای مواجه شد. 

مقامات نیوزلندی پیش تر هشدار داده بودند که امکان دارد تا زمانی که واکسیناسیون کامل نشود آمار ابتلا به ویروس بیشتر شود . حدود ۶۷ درصد جمعیت نیوزیلند تا کنون به طور کامل واکسینه شدند این در حالی است که ۸۵ درصد دستکم یک دوز واکسن را دریافت کردند. 

براساس این گزارش، اوکلند  نیز برای بیش از دو ماه در قرنطینه بوده است . در حالی که در مقایسه با کشورهای دیگر آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا بسیار کمتر بوده است. 

دولت نیوزیلند اخیرا سیاست خود را در مواجه با ویروس کرونا از اعمال محدودیت های سختگیرانه و قرنطینه های طولانی مدت به  سیاست "زندگی با ویروس "تغییر داده است. در این راستا « کریس هیپکینز » وزیر آموزش و پرورش امروز از بازگشایی برخی مدارس و بازگشت دانش آموزان به کلاس ها خبر داد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha