رشته‌های جدید در دانشگاه امیرکبیر راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا - سرپرست دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته و پتانسیل موجود و نیاز دانشکده های این دانشگاه، رشته های میان رشته ای و نوظهور راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید حسن قدسی پور روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه معاونان این دانشگاه افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همواره جزو دانشگاه های پیشتاز کشور بوده است. در این دوره نیز تمام توان خود را به کار می گیریم تا دانشگاه رشد و توسعه بسیار خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: در کشور باید بستری فراهم کنیم تا نیازهای موجود در دانشگاه ها رفع شود نه اینکه برای رفع نیازها به کشورهای خارجی مراجعه کنیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در حوزه ارتباط با صنعت مشکلی است که کشور سال ها از آن رنج برده است. می توانیم با برنامه ریزی و استفاده از پنانسیل دانشگاه ها در این زمینه به موفقیت برسیم.

قدسی پور تصریح کرد: درحال حاضر مهم ترین مسئله آموزشی در دانشگاه مربوط به مشکلات بیماری کرونا است؛ چرا که برای حضوری شدن کلاس های درس ابعاد بسیار مختلفی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: این وضعیت تنها مختص ایران نیست بلکه تمام دانشگاه های دنیا با این مشکل مواجه شده اند. بنابراین باید برای این مشکل جهانی و جلوگیری از صدمه به توسعه علمی جهان، برنامه ریزی صورت گیرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: امید است امتحانات پایان ترم دانشجویان را به صورت حضوری برگزار کنیم. برای اجرای این امر باید فضای مناسب، سالن های بزرگ امتحانات، سلف سرویس ها و غیره مورد توجه قرار گرفته و پروتکل ها رعایت شوند.

قدسی پور افزود: طبق صحبتی که با روسای دانشکده های دانشگاه داشتم، قرار است رشته های میان رشته ای و رشته های نوظهور مورد بررسی قرار گیرد تا براساس پتانسیل دانشگاه و دانشکده ها بتوانیم این رشته ها را راه اندازی کنیم.

وی گفت: توسعه زیر ساخت ها، خوابگاه ها، سلف سرویس های دانشگاه و مراکز رفاهی دانشگاه مورد توجه است و برای تحقق این امر برنامه ریزی صورت می گیرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید هدف گذاری کنیم تا بتوانیم به مرجعیت علمی دست یابیمغ همانگونه که در بسیاری از رشته ها از جمله فناوری نانو، سلول های بنیادی، گیاهان دارویی و غیره به موفقیت خوبی رسیده ایم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: دانشگاه نقش بسیار مهمی در اصلاح امور جامعه دارد؛ چرا که بستر فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی و فناوری است.

حجت الاسلام و المسلمین میر احمدی افزود: اقداماتی که برای رشد و توسعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام شده است ماندگار خواهد بود و افرادی که در این مسیر فعالیت کرده اند نیز پاداش معنوی بسیاری خواهند گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha