سفیر روسیه در کابل: طالبان از مسکو درخواست کمک نظامی نکرده است

مسکو - ایرنا - «دیمیتری ژیرنف» سفیر روسیه در کابل گفت که گروه طالبان از مسکو درخواست کمک نظامی نکرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، سفیر روسیه در افغانستان روز چهارشنبه در جمع رسانه ها گفت: طالبان از روسیه درخواست کمک نظامی نکرده است و این موضوع مطرح نیست.  

وی در مورد به رسمیت شناختن گروه طالبان و اینکه آیا این موضوع در نشست مسکو مطرح و بررسی می شود، گفت: هنوز تصمیم گیری در این مورد زود است. 

ژیرنف همچنین گفت که در آینده نزدیک محموله کمک های انسانی روسیه به مردم افغانستان ارسال می شود. 

وزیر خارجه روسیه نیز امروز د ر نشست مسکو با تاکید بر اینکه طالبان باید به وعده‌های خود عمل کند، گفت تلاش طالبان را برای ایجاد ثبات در افغانستان به رسمیت می‌شناسیم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در آغاز نشست مسکو با حضور هیاتی از گروه طالبان، افزود: گروه طالبان باید به وعده‌های خود در مورد تامین حقوق و آزادی‌های مردم افغانستان عمل کند.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: حمایت از مردم افغانستان با اجرای سیاست‌های اجتماعی کارآمد و رعایت حقوق اساسی و آزادی‌های مردم این کشور باید تحقق یابد.  

لاوروف با بیان اینکه گروه طالبان را به انجام وعده‌های خود دعوت می‌کنیم، اضافه کرد: به هیات طالبان گفتیم که خاک افغانستان نباید علیه کشور ثالث در وهله اول کشورهای همسایه استفاده شود.  

وزیر خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود از جامعه جهانی خواست تا منابع خود را برای کمک به افغانستان متمرکز کند و خاطرنشان کرد: زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی به کابل از جمله برای جلوگیری از بروز بحران انسانی و جلوگیری از سرازیر شدن پناهنگان افغان به کشورهای دیگر، کمک‌های انسانی مالی و اقتصادی موثر داشته باشد.  

وزیر خارجه روسیه درباره ارسال کمک‌های مورد نیاز زندگی به افغانستان هم گفت: روسیه به زودی محموله دیگری از کمک‌های انسان‌دوستانه به افغانستان ارسال خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha