ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کرمانشاه وجود دارد

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با اشاره به مناسب بودن آمار واکسیناسیون در استان، از وجود ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دُز واکسن کرونا خبر داد و گفت: امیدوارم افرادی که تاکنون واکسن نزده اند هرچه سریعتر نسبت به این کار اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: متاسفانه برخی ها در مقابل تزریق واکسن کرونا مقاومت می کنند که این امر تنها سلامت خود و دیگر افراد جامعه را به خطر می اندازد.

وی خاطرنشان کرد: همین مقاومت و عدم تزریق واکسن توسط برخی افراد، لزوم اجباری شدن واکسیناسیون را بیش از گذشته ضرورت بخشیده است.

بازوند با بیان اینکه نظر ما اجباری شدن کار واکسیناسیون است، یادآور شد: آمارها بیانگر این است که ارتباط مستقیمی میان تزریق واکسن کرونا و کاهش مرگ و میر وجود دارد، از این رو نباید به سادگی از کنار واکسن گریزی افرادی معدودی عبور کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی تزریق واکسن و نقش بسیار زیادی که در کنترل کرونا دارد، از آموزش و پرورش نیز خواست کار واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان را همچنان به صورت جدی دنبال کند تا در زمان بازگشایی مدارس، مشکلی ایجاد نشود.

وی همچنین از قطعی نبودن بازگشایی مدارس از روز شنبه ۱۵ مهر سخن گفت و افزود: اگر در ماه آتی وارد پیک ششم شویم بازگشایی مدارس احتمالا منتفی خواهد بود چرا که خانواده ها راضی نخواهند شد فرزندانشان را به مدرسه بفرستند.

بازوند در عین حال از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در استان هم انتقاد کرد و گفت: طبق بررسی های انجام شده در هفته گذشته جزو سه استان آخر کشور به لحاظ رعایت شیوه نامه های بهداشتی بوده ایم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: همه باید به این موضوع واقف باشیم که رعایت دستورالعمل های بهداشتی در وهله نخست جان خود و خانواده و عزیزانمان را حفظ می کند بنابراین لازم است بسیار جدی نسبت به این موضوع ورود کنیم.

وی ادامه داد: زدن ماسک حتی با وجود تزریق هر ۲ دُز واکسن و پرهیز از حضور در تجمعات موضوعاتی هستند که همچنان باید رعایت شوند تا در دام این ویروس گرفتار نشویم.

بازوند همچنین از فرمانداران و مدیران استان خواست تا بر رعایت پرتکل های بهداشتی و همچنین ماسک زدن کارکنان خود و حتی ارباب رجوع نظارت کنند.

استاندار کرمانشاه در پایان از برگزار نشدن راهپیمایی ۱۳ آبان روز جهانی مبارزه با استکبار و روز دانش آموز خبر داد و گفت: برنامه های این روز تنها به برخی تجمعات کوچک آن هم در فضای باز محدود خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های پاوه، جوانرود و سرپل ذهاب همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

براساس این گزارش، شهرستان‌ های کرمانشاه، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و روانسر در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی، گیلانغرب و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha