نگاه ویژه به طرح‌های نیمه‌تمام خراسان‌جنوبی در مصوبات سفر رییس‌ جمهوری

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: پیگیری اجرای مصوبات سفر استانی رییس جمهوری در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد و تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام باید به‌طور ویژه در مصوبات سفر دنبال شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری روز چهارشنبه در نشست بررسی مصوبات سفر رییس جمهوری به استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار امیدواری کرد: با تزریق به‌موقع اعتبارات، شاهد نتیجه دادن این مصوبات و پروژه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در سومین سفر استانی رییس جمهوری پیشران‌ها و محورهای اصلی توسعه خراسان جنوبی مورد تاکید قرار گرفت، تصریح کرد: اولویت‌بندی این موارد باید به‌درستی مدیریت شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اجرای برخی طرح‌ها و پروژه‌ها به تنهایی می‌تواند گره از مشکلات بخش‌های زیادی بگشاید و باری را از دوش دیگر حوزه‌ها بردارد لذا باید در اولویت‌بندی‌ها این موضوع مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام، مطالبه عمومی است افزود: با توجه به اینکه تکمیل این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از مشکلات استان را حل می‌کند این موضوع نیز باید به‌طور ویژه در پروژه‌ها و مصوبات سفر دنبال شود.

ملانوری بیان کرد: برخی از این پروژه‌ها بیش از یک دهه است که آغاز شده و این زمان‌بر شدن هزینه‌های اجرای کار را بالا برده است لذا باید در اولویت پروژه‌های عمرانی استان دیده شوند.

وی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته طرح‌ها و پروژه‌های لحاظ شده در مصوبات سفر به‌صورت متوازن توزیع شده‌اند و هدف این است که همه مناطق از این پروژه‌ها منتفع شوند.

رییس جمهوری صبح جمعه (نوزدهم شهریور ۱۴۰۰) به همراه جمعی از اعضای هیات دولت در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد خراسان جنوبی شد و در ادامه این سفر یک روزه در مرکز استان حضور یافت.

حضور در جمع مردم در امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس، بازدید از معادن زغال‌سنگ طبس و گفت و گو با نیروهای کارگری و فنی و مهندسی، بازدید از محله‌های حاشیه شهر و گفت و گو با مردم، زیارت قبور شهدا، حضور در یکی از محلات حاشیه‌ای شهر بیرجند و گفت و گو با مردم، حضور در جمع نمایندگان اقشار و نخبگان خراسان جنوبی و نشست شورای اداری استان از برنامه‌های این سفر بود.

وزیران کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری، آیت الله رییسی را در سفر به خراسان جنوبی همراهی کردند و حضور در نشست شورای اداری استان آخرین برنامه این سفر یک روزه بود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: همه موارد مطرح شده حین سفر در شورای اداری استان جمع‌بندی شد و بعد از این سفر نیز با برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، مصوبات جمع‌بندی و برای دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق مصوبات، مسئولیت‌سازی شده است.

حمید ملانوری بیان کرد: تمامی موارد به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده و در دستور کار است.

بنابر اعلام مسوولان استان در ارتباط با سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی ۳۸ مصوبه ارایه شده که همه آنها در دست اقدام و پیگیری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha