مصرف خانگی  گاز در استان فارس ۱۳ درصد کاهش یافت

شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز فارس با بیان اینکه بیش از ۶ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در ۶ ماه نخست سال جاری در فارس مصرف شده است گفت: در بخش مصرف خانگی در این مدت حدود ۱۳ درصد صرفه جویی رخ داده است.

برپایه مطلب دریافتی، غلامعباس حسینی چهارشنبه افزود: از کل گاز مصرف شده در این بازه زمانی حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب مربوط به مصرف خانگی، بیش از ۳ میلیارد  متر مکعب مربوط به مصارف صنعتی و نیروگاه ها و مابقی نیز مربوط به بخش تجاری بوده است.

حسینی با اشاره به صرفه جویی ۱۳ درصدی بخش خانگی در مصرف گاز اضافه کرد: در مجموع میزان مصرف گاز طبیعی در استان نسبت به مدت مشابه  پارسال ۶  درصد کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز فارس گفت: شرکت گاز استان هم اکنون به یک میلیون و ۶۰۸هزار و ۷۵۴ مشترک خانگی،تجاری و صنعتی خدمات گازرسانی ارائه می دهد.

حسینی از همه مشترکین درخواست کرد که با آغاز فصل سرما، پیش از روشن کردن وسایل گرمازا، نسبت به بازرسی و سرویس آن اقدام و از آماده به کار بودن این وسایل اطمینان حاصل کنند.

گازرسانی به روستاهای استهبان تا پایان سال تکمیل می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز فارس همچنین گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال طرح گازرسانی به روستاهای استهبان تکمیل شود و همه روستاهای هدف در این شهرستان به شبکه گاز خانگی متصل شوند.

حسینی افزود: طرح گازرسانی به روستاهای خانه‌کِت و قَشَم‌قاوی دهستان خیر از توابع بخش رونیز استهبان  با ۳۶ میلیارد تومان اعتبار از خرداد ماه آغاز شده و تا اسفند ماه تکمیل می شود.برای اجرای این طرح بیش از ۵۶  کیلومتر لوله گذاری انجام شده و یک ایستگاه کاهش فشار  با ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب نصب می شود.

به گفته وی با افتتاح این طرح و گازرسانی به ۵۷۰ خانوار روستایی در خانه‌کِت و قَشَم‌قاوی، پرونده گازرسانی به مناطق روستایی استهبان هم بسته می‌شود و استهبان  با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز طبیعی به عنوان نخستین شهرستان فارس که بیشترین برخورداری از گاز خواهد داشت در فهرست مناطق سبز گازرسانی کشور قرار می گیرد.

شهرستان استهبان در جنوب شرقی فارس و فاصله ۱۶۰ کیلومتر شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha