۲ خوشنویس شاهرودی در جشنواره دوسالانه ایران درخشیدند

شاهرود -ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت:  ۲ عنوان برتر ششمین جشنواره دوسالانه ملی خوشنویسی ایران از آن هنرمندان شاهرود شد.

رضا مهدیان روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: «مجید سعید کافی» در بخش خط نسخ رتبه نخست و «فاطمه حسنی» در بخش نقاشی خط رتبه دوم را در این جشنواره دوسالانه ملی به خود اختصاص دادند.

 وی با بیان اینکه ششمین جشنواره دوسالانه ملی خوشنویسی ایران در استان قزوین برگزار شد ، تاکید کرد: این جشنواره  در بخش های نستعلیق، شکسته نستعلیق ، ثلث ، نسخ و نقاشی خط  مهرماه امسال به سرانجام رسید.

به گفته وی ، در این دوره از جشنواره یکهزار و ۱۴۱ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که  بیشترین تعداد آثار ارسالی در طول ۶ دوره برگزاری این دوسالانه محسوب می‌شود. 

 مهدیان ابراز داشت: بعد از بررسی این آثار توسط هیات داوران ۲۵۰ اثر به مرحله حضوری نویسی راه یافتند و در رشته‌های نستعلیق،شکسته،ثلث،نسخ و نقاشی‌خط رقابت کردند.

نمایشگاه آثار رقابتی ششمین دوسالانه خوشنویسی در مجموعه دولتخانه صفوی واقع در مجموعه دولتخانه صفوی در ابتدای خیابان سپه برگزار ‌شد.

در شهرستان شاهرود ۱۰ انجمن و ۲۸ آموزشگاه هنری، ۶۸ کانون فرهنگی و هنری، هشت موسسه فرهنگی، ۲ سینما و ۲ نگارخانه با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha