سه بیمار مبتلا به کرونا در آران و بیدگل جان باختند

کاشان - ایرنا - معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به فوت سه بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این منطقه گفت: ۲ زن ۴۲ و ۸۳ و یک مرد ۴۸ ساله در مرکزهای درمانی شهرستان آران و بیدگل جان باختند.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان کاشان در ۲۴ ساعت گذشته فوت‌شده مبتلا به کرونا نداشت، افزود: ۲ نفر از جانباختگان (۴۲ و ۴۸ ساله) دارای عقب‌ماندگی ذهنی و پیوند کلیه بودند.

وی ادامه داد: ۲۷۱ هزار و ۱۲۹ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۵۷۴ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

به گفته وی، شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۶۳ مورد جدید به ۵۱ هزار و ۹۳۰ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: اکنون ۲۹۸ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۳۱ بیمار در کاشان و ۶۷ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛ همچنین ۷۱ بیمار به طور موقت بستری شده‌اند.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار جدید در مرکزهای درمانی کاشان و سه بیمار نیز به صورت موقت در آران و بیدگل بستری شدند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۳۴  نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۷ نفر از بیماران در کاشان و هفت نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

دلاوری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد، ۲۰ بیمار با سن ۳۲ تا ۸۳ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۱ نفر با سن ۲۳ تا ۸۹سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به مراجعه ۳۵۷ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، اضافه کرد: ۶ هزار و ۲۱۲ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

تزریق ۴۱۹ هزار و ۸۰۸ دُز واکسن کرونا

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق تزریق ۴۱۹ هزار و ۸۰۸ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گفت: ۲۷۲ هزار و ۷۲۲ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۴۷ هزار  و ۸۶ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وی با اشاره به تزریق واکسیناسیون دانش‌آموزان افزود: اکنون ۶۲ و ۲ دهم درصد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در منطقه کاشان علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی به ترتیب نارنجی و زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha