۲۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84512215
۰ نفر

برچسب‌ها

ره آورد برگزیت، افزایش ۱۰ برابری قاچاق انسان

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین با اشاره به گزارش یک سازمان غیردولتی از افزایش ۱۰ برابری قاچاق انسان پس از برگزیت و بالاگرفتن بهره کشی از کارگران اتحادیه اروپا در پی سیاست جدید وزارت کشور انگلیس برای مهاجرت خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه گاردین، براساس یک گزارش تازه، خطر بیشتر بهره کشی از کارگران اتحادیه اروپا و آسیب پذیری مهاجران غیرقانونی پس از برگزیت در انگلیس افزایش یافته است.

براساس یک گزارش تازه درباره قاچاق انسان در انگلیس هشدار شده داده که برگزیت و طرح جدید وزارت کشور بریتانیا برای مهاجرت خطرات قاچاق انسان را افزایش می دهد. براساس طرح وزارت کشور انگلیس از ورود مهاجران غیرانگلیسی زبان و کارگران خارجی غیرمتخصص به این کشور جلوگیری می شود.

این گزارش همچنین پیوندهایی میان تروریسم و ‌قاچاق انسان در پرونده هایی از خانواده های انگلیسی با داعش در سوریه و افزایش جذب قربانیان قاچاق از طریق رسانه های اجتماعی پیدا کرده است.

گفته می شود پس از برگزیت تعداد قربانیان احتمالی قاچاق انسان که پرونده های آنها به مکانیسم ارجاع ملی انگلستان (NRM) (چارچوبی برای شناسایی و ارجاع قربانیان احتمالی برده داری مدرن) ارجاع داده شده اند، ۱۰ برابر شده و از یک هزار و ۱۸۲ نفر در سال ۲۰۱۲ به ۱۰ هزار و ۶۱۳ نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

نگرانی دیگر ناظران مربوط به افزایش قابل توجه شمار کودکان مراجعه کننده به مکانیسم ارجاع ملی است که از یک هزار و ۲۷۹ نفر در سال ۲۰۱۶ به چهار هزار و ۹۴۶  نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در این میان روند افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی و بسترهای آنلاین برای جذب قربانیان قاچاق انسان نیز نباید نادیده گرفته شود.

این گزارش از مقامات انگلیس خواسته شده اقدامات بیشتری برای بهبود شناسایی قربانیان قاچاق انسان انجام داده و اطمینان حاصل کنند که قربانیان، به ویژه کودکان، در طول مراحل شناسایی از کمک قانونی برخوردار می شوند. همچنین از بریتانیا خواسته است تا تلاش های خود را برای تضمین دسترسی موثر به غرامت قربانیان افزایش دهد.

نویسندگان این گزارش نگران هستند که طرح جدید وزارت کشور برای مهاجران، آسیب پذیری قربانیان قاچاق را که مهاجران غیرقانونی هستند افزایش دهد، زیرا آنها ممکن است از ترس پیگرد قانونی برای جرایم مربوط به مهاجرت، مایل به مراجعه به مقامات نباشند.

این گزارش به قربانیان احتمالی قاچاق افراد استخدام شده در انگلیس برای پیوستن به یک سازمان تروریستی در خارج از کشور اشاره می کند و می گوید دولت باید اطمینان حاصل کند که قربانیان قاچاق شناسایی و از حمایت و کمک برخوردار می شوند.

پیش از این هم براساس یک گزارش سازمان غیردولتی Reprieve شرایطی را که در آن تعداد زیادی از خانواده های انگلیسی که در شمال شرقی سوریه زندانی شده اند، در انگلیس استخدام شده و به طور بالقوه به سرزمین های تحت کنترل داعش قاچاق شده اند.

در گزارش این سازمان غیردولتی همچنین  آمده است که برگزیت خطر بهره کشی را برای کارگران اتحادیه اروپا افزایش داده و هشدار می دهد که قربانیان برده داری ممکن است در درخواست برای طرح حل و فصل در اتحادیه اروپا با مشکل مواجه شوند.

این سازمان می افزاید: جرم کار غیرقانونی، به عنوان بخشی از محیط خصمانه انگلیس برای مهاجران غیرقانونی، به عنوان محرک اصلی بهره کشی بوده و مانع اصلی اجرای عدالت است.

هرچند سخنگوی وزارت کشور در واکنش به این گزارش می گوید: برده داری مدرن و قاچاق انسان هیچ جایی در جامعه ما ندارد و ما متعهد به مقابله با این جنایات فجیع هستیم. بریتانیا در محافظت از قربانیان برده داری مدرن جهان را رهبری می کند و ما همچنان به شناسایی و حمایت از افرادی که از سوء استفاده غیرقابل تحمل جنایتکاران و قاچاقچیان رنج برده اند، می پردازیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha