برنامه سازمان نوسازی مدارس مبتنی بر «سند تحول بنیادین» تدوین شده است

تهران-ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برنامه محوری مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از مشخصه‌های فعالیت اجرایی این سازمان برشمرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار آموزش ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: یکی از مواردی که در این دوره مدیریتی با جدّیت دنبال شد، برنامه‌ریزی و فعالیت اجرایی مجموعه، بر اساس برنامه‌ریزی‌ مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیرنظام «تأمین فضا، تجهیزات و فناوری» است.

وی با یادآوری این که در این سال‌ها به همت همه تلاشگران عرصه مدرسه‌سازی، کارهای بزرگی انجام شد؛ ادامه داد: برچیده شدن مدارس خشتی و گلی،  عبور موفق از بحران زلزله کرمانشاه و سیلاب گسترده سال ۱۳۹۸ در چند استان کشور و جمع‌آوری بخاری های نفتی مدارس و ساماندهی سیستم‌های گرمایشی مدارس و تعیین تکلیف و تأمین اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمامی که سال‌ها رها شده بودند، از جمله کارها و دستاوردهای مهمی بود که به نتیجه رسید.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: «سلامت کاری» از ویژگی‌ها و دستاوردهای ارزشمند مجموعه نوسازی مدارس است و این مهم نشانگر دقت نظر و تعهد بالای اخلاقی همکاران است.

رخشانی مهر همچنین با قدردانی از حمایت ارزنده و گسترده جامعه خیرین مدرسه ساز، اعتماد خیرین را سرمایه پرارزش و دیرینه سازمان نوسازی مدارس دانست و خاطرنشان کرد: این حجم مشارکت گسترده و همدلانه خیرین مدرسه‌ساز بود که سازمان برنامه و بودجه را در خصوص افزایش اعتبارات و تخصیص ردیف پروژه های مشارکتی متقاعد کرد و شاهد جهش اعتبارات مدرسه‌سازی در سال‌های اخیر بودیم.

وی اظهارداشت: سازمان نوسازی مدارس کشور علاوه بر حوزه اجرایی در بخش مطالعاتی نیز فعالیت‌های خوبی داشته است که از آن جمله می‌توان به مطالعات و تدوین آیین نامه‌ها و نشریاتی از قبیل مقاوم سازی، مدیریت سبز و مکان‌یابی در ساخت فضاهای آموزشی اشاره کرد.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین انتصاب نخستین معاون ستادی و مدیرکل استانی زن را یک تحول در حوزه مدیریت به منظور بهره گیری از ظرفیت و توانمندی زنان دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران نوسازی مدارس امروز، ترکیبی از جوانی و تجربه است و رویکرد جوانگرایی را در انتصابات پیگیری کرده ایم تا با بهره مندی از دانش، تخصص و تعهد کارکنان، توسعه فضاهای آموزشی شتاب بیشتری داشته باشد.

رخشانی‌مهر به کسب رتبه‌های برتر تعدادی از ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها در «جشنواره شهید رجایی» اشاره کرد و گفت: باید ساماندهی و جمع آوری مدارس سنگی نیز با همت دوستان و همکاران دنبال شود تا زودتر به نتیجه برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha