مقام نظامی ارشد روس: ناوگروه ایرانی، زینت بخش رژه دریایی روسیه بود

سن پترزبورگ - ایرنا- مقام ارشد نظامی روسیه در دیدار با رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشارکت ناوهای ایرانی در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش روسیه در سال جاری گفت: حضور ناوهای ایرانی در آب‌های روسیه زینت بخش این رژه دریایی بود.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا از سنت پترزبورگ، دمیرال ولادیمیر کاساتونوف فرمانده ناوگان کل دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه یاعتی پیش با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درجریان چهارمین روز سفر به مسکو، دیدار و گفت و گو کرد.

این مقام نظامی ارشد روسیه با اشاره به همکاری قوای دریایی دو کشور گفت که این همکاری ها و مشارکت خوب ایران در رژه دریایی روسیه نشان داد که دو کشور از اتحاد روزافزون برخورداند.

وی اظهار داشت روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف روز به روز پرمحتوا تر  و بهتر می شود.

مقام نظامی ارشد روس: ناوگروه ایرانی، زینت بخش رژه دریایی روسیه بود


 وی همچنین گفت که امسال بخش نیروهای مسلح روسیه چندین برنامه و مسابقات نظامی برگزار کرد که ایران نیز  میزبان بسیار خوبی برای چند مورد از این مسابقات بود.
این مقام نظامی روس گفت: روسیه سال آینده نیز چندین مسابقه برگزار خواهد کرد که امیدواریم ایران حضوری حتی پررنگ تر از دوره های قبل در این مسابقات نظامی داشته باشد.

قبل از این ملاقات، سردار باقری از نیروی دریایی روسیه بازدید کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha