افتتاح ۱۸۳ طرح شهری و روستایی درهفته تربیت بدنی

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت امورحقوقی وزارت ورزش اعلام کرد که در هفته تربیت بدنی ۱۸۳ طرح شهری و روستایی افتتاح و بیش از هفت هزار برنامه اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ بنیامین شکوه‌فر  روز چهارشنبه در این باره، گفت: از مجموع ۱۸۳ طرح  ۴۶ طرح شهری، ۱۳۷ طرح روستایی و در مجموع با مساحت کل ۳۳۱ هزار و ۱۰۴ متر مربع است که این بیانگر ۴۰ درصد رشددر مقایسه با سال ۹۹ است.

سرپرست معاونت امورحقوقی وزارت ورزش ادامه داد: تعداد برنامه های ٣١ استان کشور در قالب هفته تربیت بدنی و در عرصه ورزش همگانی، قهرمانی، جوانان، عمرانی و فرهنگی هفت هزار و ۷۰۴ برنامه است.

وی اضافه کرد: استان تهران با ٣٠١ برنامه، خوزستان با ٢٩٠ برنامه و  لرستان با ٢٥٠ برنامه پیش‌تاز هستند. استان لرستان هم در برنامه های ورزش قهرمانی با اجرای ٤٥٥ برنامه دارای بیشترین رویداد در هفته تربیت بدنی است و استان‌های تهران و مازندران به ترتیب ٣٠٠ و ٢١٠ رویداد برگزار می‌کنند.

شکوه‌فر گفت:در عرصه فرهنگی؛ استان یزد ٢٩٠ برنامه را پیش‌بینی کرده است و استان تهران در امور جوانان دارای ٣٣٦ برنامه در هفته تربیت‌بدنی است. در بین استان‌های کشور، در مجموع برنامه‌ها، اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، یک هزار و ۱۷۸ برنامه را در دستور کار قرار داده است.

سرپرست معاونت امورحقوقی وزارت ورزش افزود: استان خوزستان در هفته تربیت‌بدنی ۴۰ طرح افتتاح می‌کند و استان فارس افتتاح ٣٣ طرح را در دستور کار دارد و در مجموع ٢٥ استان کشور؛ طرح های مختلف را افتتاح خواهند کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha