بانوی چهارمحال و بختیاری به عنوان مربی تیم ملی وزنه‌برداری انتخاب‌ شد

شهرکرد - ایرنا - رییس هیات وزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری گفت: با اعلام فدراسیون، مرجان لنجانی قهفرخی از مربیان استان، تیم ملی بانوان وزنه‌بردار را در آخرین مرحله آماده‌سازی برای اعزام به رقابت‌های جهانی همراهی می‌کند.

مهران رییسی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اردوی تیم ملی بانوان وزنه‌بردار از یکم آبان تا ۱۸ آذر در کمپ تمرینی ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و مرجان لنجانی از مربیان چهارمحال و بختیاری در این اردو به هدایت ورزشکاران دعوت شده، می‌پردازد.

وی با بیان اینکه آخرین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی بانوان به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان به میزبانی ازبکستان برپا می‌شود، تصریح کرد: در این اردو ۱۰ بانوی ورزشکار از استان‌های لرستان، کردستان، اصفهان، فارس، زنجان، همدان، البرز و تهران حضور دارند.

رئیسی یادآور شد: لنجانی فعالیت‌های مرببگری‌ خود را از سال ۹۸ آغاز کرده‌ است و هم‌اکنون به عنوان نایب رییس هیات وزنه‌برداری استان، توسعه این‌ رشته میان بانوان را پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه فدراسیون وزنه‌برداری کشور درصدد توسعه وزنه‌برداری بانوان در تمامی استان‌هاست، گفت: با توجه به این سیاست‌گذاری، ساماندهی فعالیت‌های بانوان علاقه‌مند به وزنه‌برداری در چهارمحال و بختیاری نیز از ابتدای امسال آغاز شده است.

رییس هیات وزنه‌برداری چهارمحال‌ و بختیاری افزود: هم‌اکنون برنامه‌های آموزشی و تمرینی بانوان وزنه‌بردار در شهرهای فرخشهر، شهرکرد و هفشجان در حال پیگیری است که با توجه به استقبال جمعی از بانوان شهر فارسان از این رشته ورزشی شرایط حضور مربی در این شهر نیز برای آموزش این گروه از علاقه‌مندان فراهم خواهد شد.

رئیسی کمبود مربی در این حوزه را از مشکلاتی دانست که روند گسترش وزنه‌برداری بین بانوان استان را با کندی روبه‌رو کرده است.

به گزارش ایرنا، بنا به گفته مسوولان هیات وزنه‌برداری چهارمحال‌ و بختیاری هم‌اکنون ۱۵ نفر از بانوان استانی به صورت فعال، تمرینات این رشته ورزشی را پیگیری می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha