موتورسواری در فضا با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت

تهران- ایرنا- یک شرکت آلمانی از طراحی مفهومی موتورسیکلتی رونمایی کرده است که در آینده به فضانوردان اجازه می‌دهد با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت (۱۰ مایل در ساعت) در سطح ماه موتورسواری کنند.

به گزارش روز جمعه گروه آموزش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، ۵۰ سال از اولین باری که فضانوردان ناسا روی کره ماه قدم گذاشت، می‌گذرد. در ژوئیه ۱۹۷۱ «دیو اسکات» فرمانده آپولو ۱۵ و «جیم ایروین» فضانورد دیگر این ماموریت، مدت سه ساعت سطح ماه را پیمودند.

اما با برنامه ریزی برای بازگشت به ماه در اواخر این دهه از جمله اعزام اولین زن برای قدم گذاشتن بر سطح ماه، روش بعدی حمل و نقل انسان در تنها قمر زمین چگونه خواهد بود؟ 

اکنون این شرکت تصور می کند که پس از رونمایی از یک موتورسیکلت که می تواند به فضانوردان آینده اجازه دهد با سرعت ۱۰ مایل در ساعت (۱۵ کیلومتر در ساعت) در سطح ماه حرکت کنند، می تواند به این نیاز پاسخ دهد.

موتورسواری در فضا با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت

این شرکت آلمانی سرگرم طراحی مفهومی موتورسیکلتی به نام Tardigrade است که با استفاده از مواد بسیار سبک ساخته می شود و وزن آن ۲۹۵ پوند (۱۳۴ کیلوگرم) می شود. این محصول دارای لاستیک های کربنی بدون هوا است که روی یک قفس آلومینیومی نصب شده است. طراحان می گویند این چرخ ها به خدمه فضایی اجازه می دهد تا هر نوع تجهیزاتی را با خود حمل و بر هر نوع مانعی غلبه کنند.

این موتورسیکلت با برق کار می کند و برد باتری آن تقریباً ۷۰ مایل (۱۱۰ کیلومتر) است. همچنین قطعات این موتورسیکلت را می توان به راحتی مجزا کرد. «نیکو فون هوکی» از شرکت طراحی موتور آلمانی «هوکی» مبتکر این موتورسیکلت به نام Tardigrade است.

در واقع این موتورسیکلت به ماه نمی رود، اما در عوض به موزه خودروی «پترسن» در لس آنجلس خواهد رفت. این موتورسیکلت یک نگاه اجمالی ارائه می دهد که موتورسیکلت ناسا در سطح ماه ممکن است چگونه به نظر برسد.

طراحان آلمانی می گویند: با تحقق ساخت این وسیله نقلیه فضایی فوق العاده، می خواهند به یک آزمایش فکری بپردازند که سوالاتی را در مورد آینده ما مطرح می کند. از جمله اینکه زندگی فراتر از مرزهای سیاره ای چگونه خواهد بود؟

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha