رییس دانشگاه آزاد: برنامه‌های ورزشی ما برای دوران پسا قهرمانی است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد گفت: نگاه دانشگاه به ورزش به عنوان کار حاشیه‌ای نیست بلکه ورزش در متن کار ما قرار دارد. کجا بهتر از دانشگاه برای دوران پس از اوج دانشجو ورزشکار وجود دارد. برنامه‌های ورزشی ما برای دوران پسا قهرمانی است.

به گزارش ایرنا؛ محمدمهدی طهرانچی در مراسم تقدیر از مدال آوران دانشگاه آزاد در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: دانشگاه آزاد و ورزش پیوند بسیار نزدیکی دارند و وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک هم از اعضای هیات علمی هستند و بسیاری از قهرمانان نیز دانش آموختگان ما هستند. در فرهنگ ایرانی اسلامی که ورزش اهمیت بالایی دارد و در کلام بزرگان نیز دیده می‌شود اعتماد به نفس و خودباوری یک جوان توسط ورزش شکل می‌گیرد.

وی افزود: هویت جوان در ورزش و میادین بزرگ شکل می‌گیرد و اثر گذاری آن بیش از هر کلاس درسی است.

رییس دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشگاه را از طریق آموزش هویت اجتماعی می‌دهد و ورزش آن را در قالب دانش اجتماعی به جامعه حرف نخست را خواهد زد و همت یکی از مولفه های ورزش است. رفتارسازی نیز در ورزش وجود دارد و ورزشکار در کانون فرهنگ‌سازی جوانان این سرزمین قرار دارند. البته بسیاری از مدیران ورزش این کار را انجام می‌دهند.

طهرانچی افزود: نگاه دانشگاه به ورزش به عنوان کار حاشیه‌ای نیست بلکه ورزش در متن کار ما قرار دارد. نباید تنها در اوج یاد ورزشگاه باشیم. کجا بهتر از دانشگاه برای دوران پس از اوج دانشجو ورزشکار وجود دارد.  برنامه‌های ورزشی ما برای دوران پسا قهرمانی است.

رییس دانشگاه آزاد این را هم گفت: ورزش دانش بنیان است و باید به طور علمی و حرفه‌ای توجه کرد. ما باید طراح وسایل ورزشی باشیم تا مصرف کننده.  فراوانی ورزشکار در هر رشته‌ای مهم است زیرا موجب ترغیب مردم به ورزش و افزایش قدرت نمایی می‌شود. ما در این زمینه دانشکده مهارت و کار آفرینی را تاسیس کردیم و با توجه به فراگیری آن زمینه را برای پشتوانه سازی فراهم کنیم.

طهرانچی، اظهارداشت: کار باشگاهی اصل فعالیت دانشگاه آزاد است چون با وجود بیش از یک میلیون دانشجو باید حرفه ورزش را توسعه دهیم و ستارگان حرفه‌ای را بسازیم نه اینکه ستاره‌داران را در خدمت بگیریم. ما در دانشگاه آزاد ستارگانی داریم که در سال ۱۴۰۰ افتخارات مهمی در کشتی خلق کردند.

این مراسم امروز با حضور رییسان کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک و برخی رییسان فدراسیون و معاونان وزارت ورزش برگزار شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha