۲۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84512067
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج- ایرنا - ارایه خدمت هلال احمر کردستان به پنج هزار حادثه دیده، برگزاری مرحله منطقه‌ای بیست ‌و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، دعوت ورزشکار و مربی کردستانی به مرحله دوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال و صدور مجوز اولین اقامتگاه بوم‌گردی در روستای باباریز سنندج، خبرهای کوتاه از کردستان است.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل هلال احمر کردستان اظهار داشت: امدادگران این جمعیت در نیمه نخست امسال به پنج هزار نفر در استان امدادرسانی کردند.

پیام جلالی افزود: در این مدت، در حوادث جاده‌ای به ۷۰۹ نفر، در سیل و آبگرفتگی ۷۰، حضوری ۳۴، شهری ۱۹، آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع هفت و کوهستان ۲۶ نفر امدادرسانی صورت گرفته است.

وی تعداد کل حوادث به وقوع پیوسته را ۲۶۰ مورد برشمرد و ادامه داد: در نیمه نخست امسال، ۳۴۱ تیم جمعیت هلال احمر استان و یک هزار و ۳۰ نفر امدادگر و نجاتگر به صحنه حوادث اعزام شدند.

مدیرعامل هلال احمر کردستان اضافه کرد: ۲۱۲ دستگاه آمبولانس نیز در این حوادث اعزام شد و ۴۹ مورد عملیات رهاسازی توسط این جمعیت صورت گرفت.

برگزاری مرحله‌ای منطقه‌ای بیست ‌و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: قصه گویان راه‌ یافته استان به صورت مجازی و زنده قصه‌هایشان را در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اجرا کردند و داوران در تهران به صورت متمرکز به بررسی آثار آنها پرداختند.

سهیلا شیخی افزود: بر این اساس، "هیوا ملکی" مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری سریش آباد، "شیما صمدی" مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری مرکز قروه، "مینا عسکری" مربی فرهنگی مرکز قروه، "وحید خدابنده لو" عضو نوجوان مرکز سریش آباد، "زهرا سالمی" عضو نوجوان مرکز قروه و "آذین ابراهیمی" عضو نوجوان مرکز مریوان به صورت مجازی به اجرای قصه‌ خود در بخش منطقه‌ای این جشنواره پرداختند.

وی یادآور شد: مرحله پایانی بیست ‌و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی ‌دهریزی همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

دعوت ورزشکار و مربی کردستانی به مرحله دوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال

"محمد مبین عظیمی" کشتی‌گیر خوش آتیه کردستانی به همراه "علی عظیمی" مربی خود که در مرحله نخست اردوی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال به نمایندگی از استان کردستان حضور داشتند، با دعوت کادر فنی فدراسیون به دومین مرحله اردوی آمادگی این تیم دعوت شدند.

مرحله دوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال کشور به منظور آمادگی حضور موفق در رقابت های قهرمانی کشتی جهان با حضور ۲۴ کشتی گیر از امروز ۲۸ مهر در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی تهران آغاز می شود.

رقابت‌های کشتی زیر ۲۳ سال (امید) قهرمانی جهان طی روزهای ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه به میزبانی شهر بلگراد کشور صربستان برگزار می شود.

صدور مجوز اولین اقامتگاه بوم‌گردی در روستای باباریز سنندج

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان از صدور اولین مجوز ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در روستا و منطقه گردشگری باباریز سنندج خبر داد و گفت: این اقامتگاه در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع و با میزان سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیون ریال احداث شده است که برای سه نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

آرمان وطن‌دوست ادامه داد: روستای گردشگری باباریز در مسیر خوش آب و هوایی نزدیک به شهر سنندج قرار دارد که چندین روستای دیگر با قابلیت طبیعت‌گردی از جمله قلیان، خلیچیان و کوله هه‌رد در این مسیر قرار دارد و در صورت وجود سرمایه‌گذار این اداره‌ کل آماده هرگونه همکاری است.

وی تعداد مجوزهای ایجاد صادر شده در نیمه نخست امسال را پنج مورد عنوان کرد و افزود: این مجوزها شامل ۲ مجتمع گردشگری، یک هتل آپارتمان، یک اقامتگاه بوم‌گردی و یک واحد پذیرایی است که با سرمایه‌گذاری ۱۶۵ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای ۴۵ نفر راه اندازی می شوند.

وطن‌دوست یادآور شد: در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار، این معاونت ضمن حمایت از سرمایه‌گذاران، اقدام به صدور ۳۳ مورد موافقت‌نامه اصولی برای اجرای طرح‌های مختلف گردشگری کرده که این تعداد یک هتل، ۱۳ مورد اقامتگاه‌ بوم گردی، ۶ واحد پذیرایی، ۱۱ مجتمع گردشگری، یک واحد اقامتی پذیرایی و یک مرکز تفریحی و سرگرمی در شهرستان‌های سنندج، مریوان، سقز، سروآباد، دیواندره و بیجار با حجم سرمایه‌گذاری سه هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۴۹ نفر صادر شده است.

سالن پلاتوی بیجار آماده بهره برداری است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار از اتمام پروژه سالن پلاتوی این اداره خبرداد و گفت: سالن پلاتوی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر بیجار با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال اواخر مهرماه جاری به بهره برداری می رسد.

عباس محمد مرادیان  اظهارداشت: سالن پلاتوی چند منظوره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار به مساحت ۵۰۰ مترمربع و ۲۸۴ متر مربع زیربنا دارای یک سالن ویژه نمایش با ظرفیت ۱۳۰ نفر به متراژ ۱۱۲ مترمربع است.

وی افزود: پروژه احداث سالن پلاتو با استفاده از فضای داخلی مجتمع فرهنگی امیرنظام گروسی و از مهرماه سال ۱۳۹۷ به مدت سه سال با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال، بخش ابنیه آماده بهره برداری است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار با اشاره به اینکه سالن پلاتو با این متراژ و امکاناتی که در آینده نصب خواهد شد در استان بی نظیر است گفت: سالن پلاتو دارای سیستم آکوستیک، سیستم تهویه مطبوع، سیستم گرمایشی، ۲ اتاق گریم بانوان و آقایان و همچنین یک سالن انتظار است.

او تاکید کرد: با توجه به پتانسیل شهرستان بیجارر در زمینه های تئاتر و فیلم سازی و هنرمندان خوش آوازه بیجاری، احداث سالن پلاتو جدید با امکانات بروز، محل مناسبی برای تمرین نمایش، اجرای نمایش، برگزاری جشنواره های منطقه ایی و کشوری، تصویر برداری فیلم و برگزاری کارگاه های آموزشی است.

چند خبر کوتاه از کردستان

محمد مرادیان تصریح کرد: فعالیت چشمگیر گروه های نمایشی در شهرستان و جذب علامندان بسیاری به هنر نمایش و فیلم سازی، نبود یک سالن مناسب و فضای تمرین( پلاتو) یکی از نیازهای اساسی واولیه به شمار می رفت که با حمایت مسئولین ساختمان نمایشخانه گروس در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: امیدواریم با توجه به اینکه بیجار مهد هنر و خلاقیت است، احداث یک سالن آمفی تئاتر با ظریفیت هزار نفر یکی از نیازهای جدی در آینده بشمار می رود که مورد مطالبه هنرمندان و مردم نیز است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha