نشست مسوولین وزارت ورزش و فدراسیون وزنه‌برداری برگزار شد

تهران- ایرنا- مسوولین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون وزنه‌برداری در نشستی به بررسی برنامه‌های این فدراسیون برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ پرداختند.

به گزارش ایرنا، نشست سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، با رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون وزنه‌برداری با حضور مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، کلهر سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مریم کاظمی‌پور سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان و علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست که به منظور ارائه برنامه‌ریزی‌های فدراسیون وزنه‌برداری برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین برگزار شد، گزارشی از جانب این فدراسیون از برنامه‌ها و همچنین مسابقات اخیر و اردوهای آمادگی تیم‌های ملی ارائه شد.

وزیر ورزش و جوانان پس از استماع نظرات و گزارش‌های اعضای هیات رییسه فدراسیون با تشکر از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، بر توجه به هیات ها و نگاه برنامه‌محور به این حوزه تاکید کرد و افزود: آموزش‌های سراسری برای هیات‌ها، برنامه‌ریزی برای تولید و تربیت مربی برای تیم‌های ملی، استفاده از ظرفیت‌های کمیته ملی المپیک برای آموزش‌های بین‌المللی، محورهایی است که می‌تواند به رشد و توسعه وزنه‌برداری کشور کمک کند.

سجادی همچنین با تاکید بر ایجاد شور و هیجان در باشگاه‌ها و مسابقات وزنه‌برداری داخلی، افزود: بهتر است برای ایجاد شور و هیجان این مسابقات و همچنین اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و توفیقات فدراسیون و رشته وزنه‌برداری برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود.

کسب کرسی‌های بین‌المللی، پشتوانه‌سازی تیم‌های ملی، توجه به عمومی‌سازی رشته وزنه‌برداری، تقویت حوزه فرهنگی فدراسیون، هزینه اعزام‌ها، درآمدسازی فدراسیون و کنترل دوپینگ از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی و گفت و گو قرار گرفت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha