دمای هوا در خراسان شمالی تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی در استان فعال شده است و بر این اساس دمای هوا در مناطق مختلف استان تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

مهری هاشمی دوین روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند کاهش دمای هوا از امروز آغاز شده و مردم استان تا صبح روز جمعه کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دمای هوا را تجربه می کنند.

وی افزود: سامانه بارشی که وارد استان شده، سبب  وزش باد (گاهی باد شدید)، افت دما، بارش پراکنده باران خواهد شد و در ارتفاعات شمال استان هم احتمال برف و مه وجود دارد.

هاشمی دوین خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بیشتر در نیمه شمالی استان بویژه شهرستان های رازوجرگلان، مانه و سملقان، شرق اسفراین، شمال بجنورد و شیروان و شمال غرب گرمه پیش بینی شده است.

 رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا اوایل صبح جمعه در استان فعال است گفت: به کشاورزان توصیه می شود به برداشت محصولات باغی و زراعی و انتقال  آن  به انبارها سرعت دهند. 

وی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای سه درجه و آشخانه با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین نقاط استان ثبت شده است.

 رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۹ درجه و بیشینه دمای آن ۲۴ درجه سانتیگراد بوده است. 

میانگین بارش در استان خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha