۲۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84512028
۰ نفر

برچسب‌ها

باند تبهکار مسلح در مشهد متلاشی شد

مشهد- ایرنا- پلیس خراسان رضوی یک باند تبهکار مسلح را در مشهد به اتهام ۲ فقره قتل، سرقت مسلحانه خودرو و بیش از ۱۰۰ فقره سرقت دستگیر کرد و سه عضو اصلی این باند در حضور خانواده‌های مقتولان به جرم خود اعتراف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی روز چهارشنبه در حاشیه اعترافات متهمان به خبرنگاران گفت: پس از چند ماه کار و تلاش خستگی ناپذیر سرکرده و ۲ عضو دیگر این باند در عملیاتی مجزا دستگیر شدند.

سردار ابراهیم قربان‌زاده افزود: این سه نفر در ۲ پرونده مرتکب ۲ فقره  قتل شده‌بودند که یکی از این قتل‌ها شهریور ۹۹ در درگیری لفظی در خیابان منوچهری مشهد رخ داده‌ بود.

وی ادامه داد: دومین قتل نیز تیرماه امسال اتفاق افتاده بود و دستگیرشدگان متهم هستند که یک طلافروش را با شلیک چند گلوله به قتل رسانده‌ اند و پس از ارتکاب به این قتل جسد را به بیرون از شهر منتقل کرده و سوزانده اند.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی با اشاره به انجام صدها مورد سرقت توسط این باند گفت: متهمان، ضمن استفاده از خودروهای سرقتی و پلاک‌های قلابی، آثار سرقت و قتلهای خود را نیز از بین برده‌ بودند اما با تلاش پلیس شناسایی و دستگیر شدند که ۲ نفر از آنان متهمان سابقه‌دار هستند.

قربان زاده افزود: پلیس در همه جا و هر لحظه نمی تواند حضور داشته باشد و پیشگیری هم تنها به عهده پلیس نیست بلکه همه شهروندان باید در این خصوص هوشیار باشند.

وی اضافه کرد: کرونا نیز کار پلیس را مضاعف کرده‌ است، آزادی برخی زندانیان و وجود معتادان متجاهر برخی از جرایم نظیر سرقت را افزایش داده به طوری که از ابتدای امسال  تا کنون ۲۲ هزار و ۷۸۸ مورد دستگیری سارق داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه ۱۱ درصد رشد داشته است.

در این جلسه خانواده های مقتولان اجرای قانون و اعمال اشد مجازات برای متهمان را خواستار  شدند.

آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه خودرو، ۲ فقره قتل، بیش از ۱۰۰ فقره سرقت منزل و خرید و حمل سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی و غیرنظامی اتهامات اعضای این باند تبهکار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha