کمیسیون روانشناسی و مشاوره اسلامی تشکیل شد

تهران - ایرنا - کمیسیون روانشناسی و مشاوره اسلامی در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تشکیل شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، در آستانه‌ ۱۷ ربیع الاول، ولادت حضرت رسول اکرم (ص) کمیسیون روان شناسی و مشاوره اسلامی در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره تشکیل و با حضور محمد حاتمی رئیس این سازمان، حضرت آیت الله غروی و روحانیون روان شناس در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره افتتاح شد.

در این جلسه محمد حاتمی رئیس سازمان  نظام روان شناسی و مشاوره کشور گفت:روان شناسی و مشاوره اکنون با سرمایه اجتماعی ۳۰۰ هزار دانشجو و ۳۷ هزار عضو رسمی سازمان در دو سال گذشته در متن برنامه های سلامت کشور نقش آفرینی کرده است. تشکیل کمیسیون روان شناسی و مشاوره اسلامی از دستاورد های مهم سازمان است و ما مصمم بوده که ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره به مردم را بومی نمائیم.

وی ادامه داد: در این راستا مشاوره باید بر مبنای فرهنگ‌ دینی ارائه شود. در این باره باید از ظرفیت روحانیت معظم خصوصا ۲۰۰ روحانی که تحصیلات روان شناسی و مشاوره دارند، استفاده شود.

حاتمی ضمن تقدیر از شورای مرکزی به جهت تصویب طرح تاسیس کمیسیون روان شناسی و مشاوره اسلامی افزود: امروز شرح وظایف و جهت گیری کمیسیون مشخص خواهد شد.

در ادامه این نشست آیت الله غروی نیز ضمن تشکر از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره برای این امر مهم گفت: ما باید گام به گام با سازمان همکاری کنیم تا بتوانیم سازمان را در اهداف مهمی که دارد یاری کنیم، این کمیسیون فصل مشترک سازمان و حوزه می تواند باشد.

فریبرز درتاج دبیر شورای مرکزی نیز یادآور شد: :تصویب راه اندازی کمیسیون روان شناسی اسلامی در شورای مرکزی از مصوبات خلاقانه و مهم بوده و امید است، از ظرفیت روحانیت روانشناس برای اهداف کمیسیون استفاده شود، زیرا مصوبات کمیسیون قابلیت اجرایی دارد.

در پایان دکتر مهکام، شاملی، جدیدی، انصاری، عباسی، کیومرثی، ناصری، جوادیان، سالاری فرد، عبدی، صالحی و عبداللهی نیز به بیان نظرات خود درباره این کمیسیون پرداخته و مقرر شد با دریافت نظرات اعضا در جلسه آتی آئین نامه داخلی و شرح وظایف تصویب نهایی شود.

۱۳۵۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha