سفیر غنا: ایران ظرفیت‌های زیادی برای توسعه مراودات تجاری دارد

همدان - ایرنا- سفیر غنا در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ظرفیت های بی نظیر ایران برای توسعه مراودات تجاری و سیاسی گفت: غنا و ایران توانایی پشتیبانی یکدیگر را در زمینه های مختلف دارند.

به گزارش ایرنا، «اریک اووسو بواتنگ» روز چهارشنبه در دیدار با استاندار همدان اظهار داشت: ایران و غنا روابط گرم و خوبی دارند و این رابطه باید گسترش یابد. 

وی با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی فرصت خوبی برای تقویت روابط سیاسی است که اتاق بازرگانی ایران این زمینه همکاری را فراهم کرده است. 

سفیر غنا در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: وزارت خارجه ما مایل به تقویت و توسعه روابط خارجی با کشورهای مختلف است و تمایل بسیاری برای استحکام بخشیدن به رابط با ایران هستیم. 

اووسو بواتنگ افزود: کشور ایران از غنا به عنوان نخستین کشور در قاره آفریقا برای توسعه تجارت خارجی یاد می کند و این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است. 

وی تصریح کرد: پتانسیل و نیروهای بالقوه فراوانی در هر دو کشور وجود دارد که در سایه تعامل می تواند تبدیل به فرصت های سرمایه گذاری شود. 

سفیر غنا از مهمان نوازی ایرانیان قدردانی کرد و استقبال گرم مردم همدان را نشانه فرهنگ غنی این منطقه دانست. 

او ابراز امیدواری کرد روی گشاده مردم همدان زمینه همکاری و تعامل بیشتر برای آمد و رفت هیات های تجاری ما را فراهم کرده است و بی تردید از این فرصت بهترین استفاده را خواهیم کرد. 

سفیر غنا به همراهی هیاتی به دعوت اتاق بازرگانی همدان در سفر ۲ روزه به استان همدان عصر سه شنبه از مبل و منبت ملایر و کارخانه کشمش ملایر بازدید کرد و امروز نیز پس از دیدار با استاندار با فعالان اقتصادی استان نیز دیدار می کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha