کمک‌های مردم آبادان به مناطق زلزله‌زده اندیکا ارسال شد

آبادان - ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان گفت: کمک‌های اهدایی مردم آبادان به روستاهای زلزله زده شهرستان اندیکا به وسیله هشت دستگاه وانت بار و ۲ کامیونت به این منطقه ارسال شد.

مکی یازع چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:این کمک‌های شامل پتو، موکت، برنج، روغن، کوله‌پشتی، پوشاک، منبع ذخبره آب و آهن آلات است که از سوی خیرین و نهادهای دولتی و مردمی اهدا شده است.

وی افزود:۲۵ نفر از نیروهای جهادی و بسیجی به منظور مشارکت در امر بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا به همراه کمک‌های اهدایی مردمی آبادان به منطقه اعزام شدند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز گفت:به منظور متمرکز شدن کمک‌های اهدایی مردم آبادان به زلزله زدگان ، قرارگاه سازندگی شهید سیاح طاهری در اندیکا راه‌اندازی شده است.

سیدزین‌العابدین موسوی اظهار داشت: قرارگاه سردار شهید سیاح طاهری با هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی و استقرار در منطقه ، کمک های خود را به صورت متمرکز به منطقه آسیب دیده از زلزله ارسال می‌کند.

وی برخی از کمک های اهدایی مردم آبادان به زلزله زدگان اندیکا را شامل آهن و مصالح ساختمانی عنوان کرد و افزود: به منظور جمع آوری کمک های مردم آبادان به زلزله زدگان چادرهایی در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان برپا شده است.

پنج زمین لرزه در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۹ مهرماه جاری در شهرستان اندیکا با مرکزیت قلعه خواجه رخ داد. بزرگترین این زلزله ها ۵،۷ ریشتر شدت داشت.

به گزارش ایرنا طبق برآورد اعلام شده بر اثر وقوع زمین لرزه های اخیر در شهرستان اندیکا ۹۸۰ واحد مسکونی باید تخریب و بازسازی شوند همچنین یکهزار و ۹۵۰ واحد مسکونی در این منطقه نیز نیاز به بهسازی دارند.

همچنین ۶۰۰ مکان نگهداری دام در این شهرستان که بر اثر زلزله دچار آسیب شدند باید بهسازی شوند.

بر اساس آخرین گزارش زلزله های اخیر پنج هزار میلیارد ریال به شهرستان اندیکا خسارت وارد کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha