۲۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 3149
کد خبر: 84511970
۰ نفر

برچسب‌ها

رگبار و باد شدید خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: ابرناکی در استان خراسان رضوی آغاز شده‌ است و پیش بینی می شود بارش باران به‌صورت رگبار با احتمال رعد و برق در نواحی شمال غرب استان به تدریج شروع شود و در بعد از ظهر و ساعات شب ادامه یابد.

زهرا مبشری نسب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی امروز و فردا وزش باد در خراسان رضوی شدید است و در نواحی بادخیز استان نیز وزش باد همراه با گرد و خاک و احتمال بروز خسارت خواهد بود.

وی ادامه داد: از امروز دمای هوا در استان روند کاهشی پیدا می‌کند و فردا و پس‌فردا کاهش دما به طور محسوس قابل ملاحظه است.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوا فردا و پس‌فردا به حدود ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد و همچنین سرمای هوا تا روز شنبه ماندگار خواهد بود.

مبشری نسب افزود: پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در نواحی سردسیر و مناطق کوهستانی استان در صبح روز جمعه و صبح روز شنبه به حدود صفر و کمتر از صفر درجه سانتیگراد برسد.

وی با بیان این که دمای هوای مشهد روز گذشته بین ۹ تا ۲۴ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است ادامه داد: دمای هوای مشهد با یک درجه کاهش امروز ظهر حداکثر به ۲۳ درجه سانتیگراد و امشب به هشت درجه سانتیگراد می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیشابور با کمینه دمای هوای چهار درجه سلسیوس و تایباد با بیشینه دمای هوای ۲۹ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

مبشری نسب افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌ بجستان با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha