قالیباف: ۴۰ روز از فرصت قانونی برای معرفی وزیر آموزش و پرورش مانده است

تهران- ایرنا- رییس‌مجلس در پاسخ به نماینده مردم رامیان درباره معرفی وزیر آموزش و پرورش، گفت: رییس جمهوری پیگیر این موضوع است و طبق اصل ۱۳۵ قانون اساسی برای معرفی وزیر ۹۰ روز فرصت دارد و اکنون ۴۰ روز باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، غلامعلی کوهساری در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۱۳۵ قانون اساسی، گفت: رییس‌جمهوری می‌تواند برای وزارتخانه‌هایی که وزیر ندارند حداکثر برای مدت سه ماه سرپرست تعیین کند. بیش از ۵۰ روز از تعیین سرپرست برای وزارت آموزش و پرورش گذشته است و در این شرایط مهمترین تصمیم‌گیری درباره وزارت آموزش و پرورش و یکی از لوایح مهم (نظام رتبه بندی معلمان) در دستور کار قرار گرفته است.

رییس مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: چطور انتظار می‌رود از حق فرهنگیان در مجلس دفاع شود. البته معاون پارلمانی این وزارتخانه و سایر مسوولان نکاتی را مطرح می‌کنند اما خیلی متفاوت است از وقتی که وزیر در این راستا اقدام کند.

کوهساری افزود: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که دولت جدید باید در انجام امور سرعت عمل داشته باشد و این در حالی است که سال تحصیلی جدید بدون حضور وزیر آموزش و پرورش شروع شد. این وزارتخانه یک میلیون کارمند و ۱۵ میلیون دانش آموز تحت پوشش دارد و در واقع بیش از نیمی از جامعه با این مجموعه سرو کار دارند اما این وزارتخانه با سرپرست اداره می‌شود.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده مردم رامیان و آزادشهر، گفت: طبق اصل ۱۳۵ قانون اساسی رییس جمهوری ۹۰ روز فرصت دارد و اکنون ۴۰ روز از این زمان باقی مانده است.

وی اظهار کرد: در این باره به شکل حضوری با رییس جمهوری صحبت کردم و او هم دغدغه دارد و پیگیر این موضوع است. سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم در موضوعات مرتبط با مجلس به ویژه بحث رتبه بندی معلمان فعال و پیگیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha