صادرات ۱۷۵ میلیون دلاری صنایع کوچک تهران در نیمه نخست ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی استان تهران از رشد سه برابری صادرات در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این بازه زمانی ۱۷۵ میلیون دلار صادرات در بخش فرآورده های غیرنفتی و صنایع کوچک داشتیم.

به گزارش ایرنا، سیدایمان حیاتی روز چهارشنبه در همایش تجلیل از واحدهای برتر صادراتی صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران با ارائه این آمار، افزود: این در حالی است که کل صادرات سال گذشته ما در بخش صنایع کوچک ۱۹۵ میلیون دلار بود.

وی تصریح کرد: صادرات غیرنفتی را به عنوان هدف اصلی خود قرار داده و پیگیری می کنیم.

حیاتی ادامه داد: بازار هدف صنایع کوچک شهرک های صنعتی استان تهران و صنایع غیرنفتی بیشتر بر کشورهای همسایه به ویژه عراق، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس متمرکز شده است.

وی یادآور شد: از ۶ هزار واحد بهره برداری استان تهران حدود ۳۰۰ واحد صادراتی است.

حیاتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در راستای تحقق شاخص های صنایع کوچک چندین برنامه و شاخص را پیگیری و عملی کرده ایم، گفت: برای رسیدن به اهداف تعیین شده ۶۰ مورد بسته حمایتی برای شهرک های صنعتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این بسته های حمایتی از ۲ میلیون تومان در سنوات قبل با هدف حمایت از شهرک های صنعتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، همایش تجلیل از واحدهای برتر صادراتی صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران در هتل اسپیناس پالاس پایتخت در حال برگزاری است و از صاحبان ۱۰ واحد برتر در صادرات و ۱۵۰ کارآفرین تجلیل می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha