نشان فداکاری به شهید علی زارع نعمتی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «علی زارع نعمتی» تعلق گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «علی زارع نعمتی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید علی زارع نعمتی در سال ۱۳۳۸ در بخش غرق‌آباد شهرستان ساوه چشم به جهان گشود.  پس از اخذ دیپلم، در سال ۱۳۵۵ وارد ارتش شد و به خیل دریادلان نیروی دریایی پیوست.

وی در سال ۱۳۵۶ برای طی دوره‌های دریانوردی به کشور ایتالیا اعزام شد.  در سال ۱۳۶۰ به فرماندهی یکی از ناوچه‌های ۶۵پایی منصوب شد و در اسکورت کاروان‌های نفت‌کش و کشتی‌های تجاری شرکت داشت. سپس به ناو «جوشن» منتقل و به‌عنوان جانشین این ناو به ادامه خدمت در شرایط حساس جنگی پرداخت. اسکورت نفت‌کش‌ها و پدافند از جزایر و بنادر اقداماتی بود که به‌صورت مداوم در طول شبانه‌روز توسط یگان‌های نیروی دریایی ارتش در خلیج‌فارس انجام می‌گرفت.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۶۷، در تقابل با ناوگان نیروی دریایی آمریکا پس از انهدام یک فروند بالگرد آمریکایی، و در کنار دیگر همرزمان غیور خود در ناو جوشن مورد اصابت موشک قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha