هوای قزوین سردتر خواهد شد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: روند کاهش دمای هوای استان تا شنبه هفته آینده ادامه داشته و هوای استان نیز سردتر خواهد شد.

مریم بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، با توجه به اینکه امواج تراز میانی جو از امروز تا پایان هفته از سطح منطقه عبور می کند، افزایش ابر و برای برخی مناطق به ویژه ارتفاعات بارش باران و پدیده مه دور از دسترس نخواهد بود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از امروز نیز با شمالی شدن جریانات، وزش بادهای به نسبت شدید شمالی امروز و فردا سطح منطقه را در برخواهد گرفت و انتظار داریم سرعت وزش باد در شهرهایی که در کانال بادی قرار دارند، نسبت به سایر مناطق بیشتر باشد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه روند کاهش دما در سطح استان که از دوشنبه هفته جاری آغاز شده، تا شنبه هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: انتظار داریم برای روزهای جمعه و شنبه تا ۵ درجه نسبت به امروز کاهش دما داشته باشیم.

به گفته وی، وضعیت جوی استان به گونه ای است که طی روزهای یاد شده علاوه بر بارش باران امکان بارش برف در قلل استان نیز وجود دارد.

بهروزی خاطرنشان کرد: به کوهنوردان توصیه می شود تا در روزهای پنجشنبه و جمعه از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و ضمن آنکه صیفی کاران و ذرت کاران تمهیدات لازم را برای کاهش دما به عمل آورند، گلخانه داران و مرغداران نیز نسبت به تنظیم دمای هوای محیط های یاد شده خود تدابیر لازم را بیاندیشند.

وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته آوج با چهار  و شهرهای قزوین و بویین زهرا با ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و کمینه دمای هوای مرکز استان نیز طی این مدت ۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha