۳۰ میلیارد ریال برای طرح‌ها وتجهیزات ورزشی دانش آموزان فارس هزینه شد

شیراز- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: برای بهره‌برداری از طرح‌ها و تجهیزات ورزشی ویژه دانش‌آموزان استان ۳۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته تربیت بدنی هزینه شد.

احمد علی قهرمانی بیان کرد: ۱۴ طرح و پروژه ورزشی برای دانش آموزان فارسی و اعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مناطق کمتر برخوردار در هفته تربیت بدنی و ورزش افتتاح می شود و در این  هفته،شاهد افتتاح طرح ها و  پروژه ورزشی شامل ۴ باب زمین چمن مصنوعی ، پیست دوومیدانی ، یک باب زمین چمن طبیعی و ۴ کلاس درس تربیت بدنی خواهیم بود.
بر پایه مطلبدریافتی از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس،معاون تربیت بدنی و سلامت این اداره گفت: افتتاح  ۴ مدرسه پویا و همچنین برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی، کوهپیمایی و مسابقات ورزشی ویژه کارکنان و فرهنگیان، افتتاح طرح سواد حرکتی و تجلیل از معلمان تربیت بدنی در استان از دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در آموزش و پرورش فارس است.
وی گفت:برای این  طرح های ورزشی اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس همچنین گفت : با هدف تامین سلامت و نشاط دانش آموزان و  از محل  اعتبارات معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع این تجهیزات و امکانات ورزشی و بهداشتی شامل تاتامی ، تشک ، میز پینگ پنگ ، توپ فوتسال ، بسکتبال ، والیبال ، راکت بدمینتون ، طناب ، تخت معاینه و ... دراختیار ادارات نواحی و شهرستان ها و مناطق  برای استفاده دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
قهرمانی گفت:  این تجهیزات با اولویت مدارس کم برخوردار توزیع خواهد شد که انتظار می رود این امکانات به شکل مناسب و مطلوب استفاده شود و باعث ارتقای سلامتی و ایجاد شادابی در بین دانش آموزان شود. 
وی افزود: برای این تجهیزات ورزشی و بهداشتی  اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

روز تربیت بدنی و ورزش در ایران ۲۶ مهر ماه است؛ هر ساله از بیست و ششم مهر ماه تا دوم آبان نیز به نام هفته تربیت بدنی نام گذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha