منشور وحدت امت اسلامی بین کشورهای مختلف تدوین شود

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: تدوین منشور وحدت میان کشورهای اسلامی به عنوان یک راهکار سیاسی بین المللی برای افزایش همگرایی امت اسلامی ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده شامگاه سه شنبه در نودمین جلسه شورای اداری کیش اظهار داشت: هرچند دشمنان اسلام، انقلاب و وحدت اسلامی با دسیسه های خود اجازه نداده اند به سمت منشور وحدت برویم اما در زمان حاضر به ویژه به دلیل ایجاد اسلام هراسی اهمیت آن دوچندان احساس می شود.

وی افزود: ضروری است در این راستا دولتمردان، نخبگان و همه تاثیرگذاران دولت های اسلامی با هماهنگی هم منشوری را برای وحدت تدوین کنند و در ان راهکار های همبستگی را پیدا و راه های اجرایی شدن آن را داشته در این منشور منظور کنند.

حجت الاسلام حسن‌زاده یادآور شد: پایه های وحدت در این منشور باید قرآن و آموز هایی قرآنی باشد چراکه مورد اتفاق نطر تمام مذاهب و فرقه های اسلامی است که بر قلب نازنین پیامبر اکرم (ص) نازل شده است.

تقویت کنفرانس وحدت اسلامی، استفاده از فرصت بهینه اکسپو دوبی، بهره مندی از پتانسیل فصلی برای تکمیل طرح های عمرانی، جلوگیری از سگ گردانی در جزیره از دیگر مواردی بوده که امام جمعه کیش به آن تاکید کرد.

امام جمعه اهل سنت کیش نیز در این جلسه با اشاره به هفته وحدت و ویژگی های بارز شخصیتی پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: کسی که رحمتی برای عالمیان است باید سیرت اون نیز نصب العین قرار بگیرید و همه موظف هستیم که ایشان را برای خود الگو قرار دهیم.

شیخ مستطاب یعقوب شمس یادآور شد: تمام آحاد جامعه از مسوول تا کارگر،  از فرمانده تا سرباز و از تاجر تا کشاوز اگر بخواند زندگی سعادتمندی داشته باید با از سیرت پیامبر بهره ببرند چون بدون الگو قرار دادن سیرت رسول الله نمی توانیم به سر منزل مقصود برسیم.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha