بخش خصوصی کیش در اصلاح قانون مناطق آزاد مشارکت داشته باشد

کیش - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بخش خصوصی جزیره در تدوین لایه اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی مشارکت کند.

به گزارش ایرنا، جعفر آهنگران شامگاه سه شنبه در نودمین جلسه شورای اداری اظهار داشت: هم اکنون اصلاح قانون اداره مناطق مناطق آزاد به صورت طرح در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: مقرر شده همزمان دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی نیز با گرد آوردن نظرات کارشناسان ، مسوولان و بخش خصوصی اصلاحات مورد نظر را احصا تا دولت در قالب لایحه آن را به مجلس تقدیم کند.

وی با اشاره به اینکه این قانون در دهه ۷۰ شمسی به تصویب رسیده و در سه دهه گذشته نقطه ضعف های آن شناسایی شده است یادآور شد: بخش خصوصی جزیره می تواند در احصا این نقطه ضعف و نقاط قوت به عنوان منطقه آزاد تجاری نسل و پیشگام نقش بسزایی را ایفا کند.

کرونا برگشت پذیر است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به عبور از موج پنجم کرونا اظهار داشت: با توجه به اینکه اکنون رونق اقتصادی به علت عبور از موج پنجم تا حدودی به جزیره بازگشته است انتظار می رود برای تداوم این روند پایبندی به ضوابط بهداشتی کماکان در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: همچنان نگرانی هایی از سهل انگاری در رعایت ضوباط بهداشتی در جزیره وجود دارد و معتقدم که در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و تعلل در تداوم تزیق واکسن ویروس کرونا در قالب موج پنجم به جزیره باز می گردد.

تزریق امید و نشاط باید مهمترین رویکرد مسوولان باشد

آهنگران با اشاره به اینکه دولت مراحل نخستین استقرار خود را پشت سر گذاشته به زودی دوره تثبیت آن نیز به سرانجام می رسد یادآور شد: وفاق و تزریق امید و نشاط راهبرد اصلی دولت بوده و مسوولان باید در این راستا از هیچ اقدامی فروگذار نباشند.

وی گفت: همه مسوولان در این راستا باید با دولت سیزدهم و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری همگام و همسو باشند و برنامه های توشعه ای را به صورت جدی دنبال کنند.

توسعه متوازن زیرساخت های کیش در دستور کار است

آهنگران افزود: نقش آفرینی کیش در تولید ناخالص داخلی(GDP) کشور به توسعه زیرساخت های جزیره گره خورده و باید در راستای متوازن سازی امکانات با نیازهای جزیره در زمینه های مختلف همچون آب و برق، شهر هوشمند، آموزش پرورش، محیط زیست تبدیل، شرکت سرمایه گذاری به سرمایه سهامی عام گام برداریم.

طرح های نیمه تمام با وساطت قوه قضائیه به سرانجام می رسد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه این جزیره دارای طرح های مختلف نیمه تمام عمرانی است اظهار داشت: برخی از این طرح ها که دارای مشکلات حقوقی است در سفر قوه قضاییه به جزیره بررسی می شود تا در سریع ترین زمان ممکن با مساعدت حجت الاسلام اژه ای مرتفع شود.

زمین درمانگاه تامین اجتماعی واگذار شد

آهنگران با بیان اینکه احداث مرکز درمانی فوق تخصصی تامین اجتماعی از مطالبه های مهم مردم کیش است افزود: این مهم از تابستان امسال در حال پیگیری بوده و اکنون زمین آن نیز به تامین اجتماعی واگذار شده است.

وی اضافه کرد: این طرح اکنون در مرحله تهیه نقشه قرار گرفته و به زودی به مرحله اجرا می آید .

مدیرعامل سامان منطقه آزاد کیش افزود: سازمان در نظر دارد با حمایت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری با تجهیز صدا و سیمای کیش آن را به شبکه مناطق آزاد و گردشگری تبدیل کنیم .

وی یادآور شد: همچنین استفاده از جام جهانی قطر، برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های مشترک ایران و چین، تبدیل جزیره هندورابی به مقصد گردشگری و تجهیز کیش به منو ریل دور جزیر از دیگر برنامه های در حال پیگیری سازمان در زمان کنونی است.

بخش خصوصی کیش در اصلاح قانون مناطق آزاد مشارکت داشته باشد

سازمان کماکان حامی تداوم واکسیناسیون در کیش است

معاون فرهنگی واجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این شورا اظهار داشت: در شرایطی نودمین جلسه شورای اداری برگزار می شود که سرعت گیری واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی امکان برگزاری این نشست با تجمع ها بیشتر را فراهم کرده است و امیدواریم با ایمنی جامعه با سرعت واکسیناسیون مساعد تر شود.

سعید پور علی یادآور شد: بعد از عبور از پیک پنجم در اواخر شهریور به جهت اینکه بتوانیم رونق اقتصادی جزیره را به پیش ببریم در قالب رویدادها، نشست ها و برنامه های فرهنگی و پیام های متعددی برای اعلام آرامش نسبی در جزیره به کسانی که قصد سفر یه این جزیره دارند را مخابره کردیم.

وی افزود: با سفرهای انجام شده در اواخر شهریور و اوایل مهرماه به جزیره سطح اشغال هتل ها به حد قابل قبولی رسید و تردد در جزیره بهبود نسبی یافت و در تلاش هستیم از توسعه مرکز سلامت برای سرعت بخشی به واکسیناسون کماکان ادامه داشته باشد.

گروه های تجاری به اکسپو اعزام می شود

پورعلی گفت: کیش به جهت اینکه از رویداد اکسپو دوبی بهره ببرد باید از فرصت غرفه ۱۸ متری مناطق آزاد تجاری کشور استفاده کند و در نظر داریم از این امکان برای معرفی توانمندی های فرهنگی و سرمایه گذاری استفاده خواهد شد.

وی گفت: در این راستا اعزام گروه های تجاری، تولید محتوای هنری و فرهنگی پیش بینی شده و در کنار آن توافقاتی با بنیاد رودکی وو زارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز انجام شده است.

تامین امنیت پایدار نیازمند مشارکت همه است

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش نیز در تشریع برنامه های هفته نیروی انتظامی گفت: امنیت یک کالا عمومی است و تامین آن نیاز به مشارکت همه و تامین زیر ساخت های تامین، حفظ و ارتقای امنیت در جزیره ضروری است.

سرهنگ علی اصغر جمالی یادآور شد: در صورت تامین این زیرساخت ها از جمله فعال سازی پایش تصویری، نصب دوبین های کنترل سرعت برای حفظ فرهنگ ترافیکی و نصب دوربین های چهره خوان ارتقای امنیت پایدار می توان شاهد تحقق پلیس هوشمند در جزیره بود.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha