در حوزه وحدت اسلامی باید تفرقه افکنان را شناسایی کنید

بندرعباس - ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: در حوزه وحدت اسلامی باید تفرقه افکنان را شناسایی کنید و آنها را از خود برانید، جریان عقلانیت امروز می‌تواند پرچم دار اسلام باشد.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده سه شنبه شب در جشن هفته وحدت مجتمع دینی صدر الاسلام شهرستان بندرخمیر ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت مبارک پیامبر اکرم(ص)اظهار داشت: شیعه و سنی برای هم افزایی ظرفیت های خود باید وحدت داشته باشند،تبریک و تسلیت هایی که ۲مذهب به هم گفته می‌شود باید تقویت گردد چرا که می‌تواند زمینه ساز محکم شدن پیوند اخوت و برادری باشد.

وی، با بیان اینکه در حوزه های وحدت لایه های مختلف و مشترکات فراوانی داریم، ادامه داد: بسیاری از مشکلات موجود توجه نکردن به مساله بصیرت است، وحدت ما باید به نهایت خود برسد چرا که در دین مسیحیت که شاخه های مختلفی هم دارد ما شاهد جنگ آنها نیستیم اما متاسفانه ایراد گرفتن بین شیعه و سنی در اختلاف ها عقاید اتفاق می افتد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت:کنار هم قرار گرفتن مسلمانان در جهان می‌تواند زمینه ایجاد ظرفیت های بسزایی برای ما باشد،لایه دوم وحدت،وحدت در حوزه روشنگری است لذا امروز جهان اسلام نیاز به بصیرت دارد،لذا این بصیرت باید زیر پرچم صبر انقلابی قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده  تصریح کرد: در وصف رسول گرامی اسلام همین بس که دلیل خلقت افلاک است، خداوند متعال همه عالم را برای انسان آفرید و انسان را برای خودش آفرید و هیچ وقت بر سر ما منت نگذاشت مگر بر داشتن پیامبری چون رسول الله صلی الله علیه وآله.

وی یاد آور شد: اگر در میان همه نعمت ها بتوانیم فقط یک نعمت را شکر کنیم همین است که ما در نسلی به دنیا آمده ایم که مفتخر به امت پیغمبر آخرین زمان هستیم و ۱۲۴ هزار پیامبر آمدند تا مقدمه ظهور  رسول الله(ص) را فراهم آورند، .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha