اهالی قامشلی سوریه از عبور کاروان آمریکایی جلوگیری کردند

تهران – ایرنا – منابع خبری سه شنبه شب گزارش دادند، اهالی روستایی در حومه قامشلی سوریه از عبور کاروان نظامیان آمریکایی جلوگیری کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اهالی روستای «حامور» واقع در حومه شرقی قامشلی از عبور کاروان نظامیان آمریکایی جلوگیری کردند.

بر اساس این گزارش، کاروانی شامل سه خودروی زرهی و یک خودروی هامر که قصد ورود به شهر قامشلی را داشت،  هنگام عبور از روستای حامور، با اعتراض اهالی این روستا مواجه شد و مردم با پرتاب سنگ به سوی این کاروان آن ها را مجبور به بازگشت کردند.

اهالی روستای حامور تاکنون بارها از عبور کاروان های نظامی آمریکا از این منطقه جلوگیری و به حضور نظامی آمریکا در خاک سوریه اعتراض کردند.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به "نیروهای دموکرات کردستان سوریه" (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده‌ای از میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

ارتش آمریکا از سال ۱۳۹۴ در راستای حمایت از تروریست‌های مستقر در شرق سوریه و بدون اجازه دولت این کشور نیروهای خود را وارد بخش‌های شرقی سوریه و مرزهای مشترک این کشور با عراق و اردن کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha